Vianočné prianie

Ak by sa narodenie Ježiša Krista odohrávalo dnes, zrejme by traja králi nemuseli cestovať za znamením hviezdy, ktorá svietila nad Betlehemom. Stačilo by vytiahnuť mobil. Medzi statusmi kamarátov by sa pravdepodobne objavila fotografia usmiatej rodinky aj s aktuálnou polohou.

Pred jasľami by zrejme stál anjel, ktorý by ich upozornil na rozostupy a ako bonus by im zmeral teplotu. Gašpar, Melichar a Baltazár by nepriniesli zlato, kadidlo a myrhu. Možno len vakcínu, nádej pre lepšie zajtrajšky a konečne nejaký poriadny protipandemický plán. Nuž, a aj keď to kovid nevzdáva a ašpiruje na cenu Cestovateľ roka, Vianoce budú. A je len na nás, ako ich strávime.

Možno váš zemiakový šalát zažije mierny ,,update“, pretože zistíte, že vaša dcéra je odrazu vegánkou. Možno vám prihoria koláče, nestihnete predvianočné upratovanie a pri rozmotávaní svetiel na stromček zistíte, že vôbec nesvietia. Veď to poznáte, scenárov nepredvídateľných situácií býva mnoho najmä vtedy, kedy sa to vôbec nehodí.

V mene celej redakcie Vám zo srdca želáme krásne sviatky. Aby ste Vianoce prežili v kruhu najbližších, v pokoji, obklopení láskou a v zdraví.

Karikatúra: Anna Šenkeríková

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka.