Vianočný stromček už svieti. Do mesta prišiel aj Mikuláš

Súčasťou pravidelného podujatia Mikuláš v meste bolo aj tradičné rozsvietenie vianočného stromčeka.

Mikulášsky program začal divadelným predstavením rozprávky Danka a Janka, potom sa slova ujal primátor Igor Čombor. O piatej podvečer prítomní sledovali slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka.

Program vyvrcholil príchodom Mikuláša, ktorého sprevádzali anjel a čert. Vyzvali deti, aby za sladkú odmenu vystúpili na pódium a zarecitovali. Publikum si tak vypočulo tradičné i menej konvenčné riekanky. Cukrovinky si však odniesli aj tí menej odvážni.

Niektoré deti si sladkú odmenu zaslúžili recitovaním.

V utorok podvečer centrum Ružomberka zaplnili rodiny s deťmi.

Na rohu Mostovej, Bernolákovej a Podhory sa zhromaždili najmä rodičia s deťmi. Prišli ich stovky. „Sme tu hlavne kvôli detičkám, veď je to pripravené práve pre nich,“ povedala Anna, jedna z prítomných mám. „Prekvapilo ma, koľko veľa ľudí prišlo,“ priznal Václav, ktorý prišiel s rodinou trochu neskôr.

Akcia bola súčasťou ôsmeho ročníka Ružomberského adventného kalendára. Organizačne ju zastrešil Kultúrny dom Andreja Hlinku.

Anna Zábojníková, Nikola Marhefková, študentky žurnalistiky

Foto – autorky

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.