Viceprimátor Bednárik: Memorandum o spolupráci s primátorom nezverejníme

Po januárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva poskytol nový viceprimátor Ján Bednárik (KDH) rozhovor prítomným médiám – MTR a Ružomberskému magazínu.

Prečo ste sa rozhodli akceptovať ponuku stať sa zástupcom primátora Igora Čombora?

Trvalo mi dosť dlho, kým som sa rozhodol, či do toho ísť alebo nie. Niektorí ľudia, aj od nás z KDH, mi vraveli, aby som do toho nešiel. Iní ma zasa povzbudzovali, aby som to prijal. Zlom nastal vtedy, keď mi viacerí povedali, aby sme sa v mestskom zastupiteľstve prestali medzi sebou hašteriť a urobili niečo pre mesto. Vtedy som si definitívne povedal, že idem do toho.

Stanovili ste si nejaké podmienky?

Museli sme si vyjasniť niektoré veci. Takže áno, mal som isté podmienky, ktoré sú zakotvené v memorande o spolupráci.

Môžete konkretizovať, čo je obsahom toho dokumentu?

Jeho obsah je sprístupnený poslancom nášho klubu a pána primátora, ale nechceme ho zverejňovať.

Spomenuli ste, že nie všetci boli za to, aby ste prijali miesto zástupcu primátora. Dokázali akceptovať, že ste to napokon vzali?

Mojou úlohou je, aby som ich počas štyroch rokov presvedčil, že to, o čom som hovoril, aj splním.

Za ktoré oblasti budete ako viceprimátor zodpovedať?

Budem mať na starosti infraštruktúru mesta, investície a ekonomiku. Potrebujeme čo najskôr dokončiť plaváreň, rozbehnúť investičnú bytovú výstavbu, podporiť zamestnanosť a riešiť dopravu. Sú to témy, ktoré mali vo svojom programe všetci primátorskí kandidáti.

Ako sa vám odchádzalo z Vodárenskej spoločnosti Ružomberok, kde ste počas uplynulých rokov pôsobili ako výrobno-technický námestník?

Ťažko. Pri rozlúčke som ale kolegom povedal, aby to brali tak, že si odskočím na štyri roky a vrátim sa naspäť. Nezrušil som pracovný pomer, zamestnávateľom som bol iba uvoľnený na výkon verejnej funkcie.

Po uzavretí volebných miestností, keď už bolo jasné, že Igor Čombor bude vo funkcii primátora pokračovať aj nasledujúce štyri roky, ste vyhlásili, že voľby rozhodla demagógia. Zmenili ste medzičasom svoj názor?

Voľby sú jedna vec, reálny život, ktorý potom nasleduje, je druhá vec. Vezmite si napríklad parlamentné voľby. Kandidáti nasľubujú hory-doly, otázne je, či to potom dodržia. To, čom ja povedal, chcem aj urobiť. Ciele, ktoré som si stanovil, splním. A vy budete pritom a budete ma konfrontovať s tým, či sa tak naozaj stalo.

Foto – Imrich Gazda

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.