Víťazstvo videli spoza múru

Ružomberskí futbalisti porazili Zlaté Moravce – Vráble pred prázdnymi tribúnami 2:1. Hŕstka fanúšikov sa vynašla a zápas sledovala mimo areálu spoza múru.

V zápase 9. kola Fortuna ligy privítali Ružomberčania FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Duel už pred zápasom označil ružomberský lodivod Ján Haspra ako veľmi dôležitý. „Ak chceme zvládnuť sezónu, musíme zvládnuť aj tento zápas,“ povedal Haspra.

Ticho na prázdnom štadióne zachraňovala hŕstka fanúšikov, ktorá spoza múru neúnavne povzbudzovala. Diváci sa totiž kvôli pandemickým opatreniam nedostali na štadión.

Na začiatku zápasu sa našli štyria odvážlivci, ktorí chceli vidieť zápas na vlastné oči. Problém im nerobil ani vysoký múr areálu od Satelitov, na ktorom sedeli. Zakročiť museli až usporiadatelia.

Na ihrisku sa presadili domáci Ružomberčania v 35. minúte. Prihrávku Dalibora Takáča zužitkoval útočník Ladislav Almási, ktorý si obhodil brankára Adriána Chovana a z uhla poslal loptu do siete. „Sa mi podarilo dať gól aj asistenciu a máme aj tri body, takže som rád,“ zhodnotil 22-ročný útočník Almási, ktorého tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš povolal na kvalifikačné zápasy s Azerbajdžanom a Francúzskom.

V druhom polčase zvýšil skóre na 2:0 Matúš Kmeť, ktorý po zápase povedal, že si nebol istý, či lopta skončila v sieti. „Ja som ani nevidel, ako to dopadlo. Atakoval ma hráč, padol som, len som počul spoluhráčov kričať a oslavovať, tak som vedel, že to je tam,“ opísal záložník Matúš Kmeť.

Obaja tréneri boli s predvedenou hrou spokojní, výsledok ale netešil zlatomoravského trénera Ľuboša Benkovského. Na tlačovej konferencii po zápase povedal, že jeho mužstvo hralo disciplinovane, no niektoré chyby v obrane ich stáli cenné body do tabuľky.

„My sme sa na dnešný zápas veľmi tešili, lebo Zlaté Moravce máme všetci v Ružomberku veľmi radi,“ poznamenal ružomberský tréner Ján Haspra a dodal, že „z celkového pohľadu vyhrali vďaka inteligentnému výkonu.“

Najbližsie sa Liptáci predstavia v 10. kole Fortuna ligy v sobotu 17. októbra v Senici a potom v stredu 21. októbra v Dubnici, kde odohrajú 4. kolo Slovenského pohára. Výkop bude 14:30.

Skórujúci Almási v 35. minúte zápasu. Foto – Rudo Maškurica
Autori gólov v osobnom súboji. Záložník Matúš Kmeť (v oranžvom) presne mieril v 47. minúte a výsledok upravoval Peter Čögley (na zemi) v nadstavenom čase druhého polčasu. Foto – Rudo Maškurica

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:1 (1:0)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč, Kochan (80. Kostadinov), Múdry (62. Filinský), Madleňák (80. Kojnok) – Almási, Gerec (73. Regáli)

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Chren – Hrnčár, Sloboda, Duga, Kovaľ (65. Kyziridis) – Ďubek (90.+1 Šmatlák) – Balaj

Góly: 35. Almási, 47. Kmeť – 90.+2 Čögley

Žlté karty: 52. Madleňák, 63. Čurma – 33. Sloboda, 39. Duga, 65. Ďubek, 88. Menich

Červená karta: 59. Sloboda (po druhej žltej)

Rozhodovali: Dohál – Somoláni, Straka

Titulná fotografia – Hŕstka fanúšikov povzbudzujúcich spoza múru. Foto – Rudo Maškurica

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.