Vo vojenskej nemocnici je hospitalizovaných 39 pacientov s koronavírusom, štyria sú na umelej pľúcnej ventilácii

Za posledné dva týždne klesol počet hospitalizovaných pacientov o 19. Podľa hovorkyne nemocnice Petry Diškovej klesá aj počet pozitívne testovaných zamestnancov.

Hovorkyňa nemocnice pre TASR uviedla, že na začiatku novembra malo pozitívny test 115 pracovníkov nemocnice, v polovici mesiaca je ich počet o takmer polovicu nižší. Zdôraznila aj to, že nikto z pozitívne testovaných bezpríznakových zamestnancov momentálne nie je zaradený do pracovného procesu. ,,Všetci sú v domácej karanténe,” doplnila Dišková.

Za posledné dva týždne však klesol aj počet hospitalizovaných pacientov na ochorenie COVID-19. ,,Pre porovnanie, 1. novembra bolo 58 hospitalizovaných, z toho desať na umelej pľúcnej ventilácii. Aktuálne je hospitalizovaných 39 pacientov, z toho štyria sú na umelej pľúcnej ventilácii,” porovnáva Dišková s tým, že počet reprofilizovaných lôžok v nemocnici je 137.

Najviac hospitalizovaných pacientov na koronavírus bolo z 28. októbra. Hovorkyňa nemocnice vyčíslila, že išlo o celkovo 65 ľudí, z toho stav 11 pacientov si vyžadoval pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

Zdroj: TASR

Titulná fotografia: redakcia