Vo vojenskej nemocnici zaočkovali za týždeň 491 zdravotníkov

Nemocnica disponuje 7020 dávkami vakcíny. Od pondelka sa očkovací tím presunie do covidového pavilónu, očkovať by chceli najprv 200 a potom 300 ľudí denne. V covidovom pavilóne nie sú od decembra žiadni pacienti, dorábajú v ňom rozvody kyslíka aj výťah.

Prvými zaočkovanými boli 11. januára riaditeľ nemocnice Vladimír Lengvarský, prednostka Kliniky infektológie Anna Lesňáková a prednosta Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Hamdan Hamdy Khalil Mohamed Khalil. V priebehu týždňa sa k nim pridalo ďalších takmer päťsto zdravotníkov.

Po očkovaní zdravotníkov budú nasledovať zamestnanci sociálnych služieb a kritickej infraštruktúry. „Keďže sme jediná vojenská nemocnica na Slovensku, našou úlohou bude aj očkovanie silových zložiek, najmä príslušníkov ozbrojených síl či polície,“ povedal pre naše noviny 11. januára po očkovaní riaditeľ nemocnice Vladimír Lengvarský.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Vojenská nemocnica začala s očkovaním. Záujem zatiaľ prejavilo 600 zamestnancov

Očkovanie zatiaľ prebieha na prvom poschodí v budove riaditeľstva, od pondelka bude očkovanie zastrešovať covidový pavilón. Ten je približne od decembra bez pacientov.

,,Infekčné oddelenie sa presunulo naspäť do svojich zrekonštruovaných priestorov vo vojenskej nemocnici. Teraz tam nie je nikto, robia sa však rozvody pre kyslík a aj výťah. Nateraz bude slúžiť ako očkovacie centrum,” povedala hovorkyňa vojenskej nemocnice Petra Dišková.

Nemocnica bude mať aj mobilný výjazdový tím kvôli Domovom sociálnych služieb. ,,Očkovať by sa malo od 8.30 do 14.30. Od pondelka do stredy okolo 200 ľudí denne a potom ostatné dni už chceme nabehnúť na 300 ľudí denne,” hovorí o očkovaní Dišková.

Titulná fotografia: Záber z prvého očkovacieho dňa vo vojenskej nemocnici. Foto: Juraj Brezáni.

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka.