Vodič zdemoloval autobusovú zastávku

Polícia u vodiča, ktorý na hlavnej ceste prešiel do protismeru a narazil do autobusového prístrešku, alkohol nezistila. Počas jazdy zrejme zaspal. 

Zdemolovaná autobusová zastávka na Žilinskej ceste je následkom včerajšej dopravnej nehody. Vodič osobného auta prešiel na hlavnom ťahu cez dva pruhy do protismeru, narazil do dopravnej značky a následne aj do MHD prístrešku.

Pri nehode sa našťastie nik nezranil. Zastávka bola v tom čase prázdna, na chodníku sa nenachádzali žiadne osoby.

Krajská polícia potvrdila, že kolíziu zavinil vodič, ktorý sa plne nevenoval vedeniu vozidla. Alkohol však vylúčila. „Alkohol u vodiča zistený nebol. Za uvedenú dopravnú nehodu mu bola uložená bloková pokuta,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová. Príčinou podľa ružomberskej polície mohol byť aj mikrospánok.

Viditeľným znakom zrážky tak ostala úplne poškodená zastávka. Jej opravu už rieši ako škodovú udalosť spoločnosť euroAWK, ktorá ju má vo vlastníctve. Rovnako ako ďalšie zastávky. Vyplýva to zo zmluvy s mestom, podľa ktorej firma vybudovala pre mesto Ružomberok MHD prístrešky, súčasne si môže umiestňovať na mestských pozemkoch reklamné stavby a zariadenia.

 „Prístrešok bude nahradený presne takým istým prístreškom, repasovaným, ktorý máme na sklade,“ uviedol pre Ružomberský magazín Ladislav Harich, referent technického oddelenia firmy pre stredné Slovensko. Dodal, že s opravou plánujú začať budúci týždeň, výmena závisí aj od počasia a rýchlosti dodávateľa. Zničenú zastávku demontujú, zároveň zistia rozsah škôd – teda či bola poškodená aj spodná stavba – a následne namontujú nový prístrešok.

Titulná fotografia – zničený MHD prístrešok na Žilinskej ceste. Zdroj – redakcia.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.