Vojenskú nemocnicu dočasne povedie nový riaditeľ Róbert Rusnák

Nemocnici bude súčasný prednosta kliniky neurochirurgie šéfovať od 1. júna. Do funkcie bol vymenovaný na dobu určitú, teda do vymenovania riaditeľa po úspešnom vykonaní výberového konania.

Róbert Rusnák začal v nemocnici pôsobiť pred 25 rokmi a aktuálne je prednostom kliniky neurochirurgie.

„Docent Rusnák je skúsený a oceňovaný odborník, ktorý pôsobí v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) dlhé roky a zároveň už má aj skúsenosti s riadením fakultnej nemocnice. Som preto presvedčený, že interné procesy, manažment a ani prípadné výzvy pre neho nebudú nijakým problémom, práve naopak, zabezpečí rozvoj a ďalšie napredovanie nášho špičkového vojenského zdravotníckeho zariadenia, ktoré vysoko oceňujú aj samotní pacienti. Spoľahnúť sa pri tom môže na plnú podporu rezortu obrany ako zriaďovateľa, teším sa na spoluprácu,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď.

Šéf rezortu obrany zároveň poďakoval odchádzajúcemu dočasne poverenému riaditeľovi Tomášovi Sieberovi, ktorý bude ďalej pôsobiť v rezorte zdravotníctva.

„Výzvu byť na čele vojenskej nemocnice po odchode Vladimíra Lengvarského prijal s odhodlaním a som vďačný za prínos, aký mal pre ÚVN. V ďalšom pôsobení mu úprimne želám všetko dobré, veľa úspechov a správnych rozhodnutí,“ povedal Jaroslav Naď.

Róbert Rusnák pôsobil v rámci Ústrednej vojenskej nemocnice SNP – FN v Ružomberku prvýkrát už v roku 1996, kedy do nej nastúpil ako lekár v príprave. Odvtedy bol lekárom na chirurgickom, neurochirurgickom, či traumatologicko-ortopedickom oddelení.

V rokoch 2004 – 2006 bol riaditeľom Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, v roku 2007 nastúpil opäť do vojenskej nemocncie ako lekár, do roku 2008 bol primárom na klinike neurochirurgie a neskôr bol do júna 2012 zástupcom riaditeľa nemocncie. Následne pôsobil opäť na poste primára a neskôr aj prednostu kliniky neurochirurgie.

Zdroj: Tlačová správa ministerstva obrany
Titulná fotografia: Róbert Rusnák. Foto: rezort obrany

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.