Výborný výkon. Ružomberské basketbalistky vytrápili úradujúce majsterky

Liptáčky držali dlhé minúty krok s favoritom zápasu. Foto: FB/Piešťanské Čajky PR
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali v nedeľu 11. februára stretnutie 2. kola nadstavbovej časti Niké extraligy žien.

Zverenkyne Juraja Suju predviedli na palubovke majstrovských Piešťan výborný výkon a obrovského favorita poriadne potrápili. Domáce Čajky napokon dotiahli zápas do víťazného konca, no treba povedať, že s veľkými problémami.

Úvod duelu patril Piešťanom, ktoré po štyroch minútach vyhrávali 10:5. Postupom času navýšilo domáce družstvo svoj náskok už na rozdiel 11 bodov – 20:9. V závere periódy skresala ružomberské manko na úroveň ôsmich bodov Dominika Urbanová – 20:12.

Druhú štvrtinu odštartovali Liptáčky ďalšou trojkou (20:15), no domáce hráčky kontrovali piatimi bodmi v rade (25:15). „Ruža“ však nezložila zbrane a opätovne stiahla manko na päť bodov – 25:20. V polovici druhej periódy vyhrávali Piešťany už o 10 bodov (30:20), no hráčky spod Čebraťa skresali stratu na šesť bodov (32:26). Koncovku prvého polčasu zvládli lepšie Čajky, ktoré išli do kabín za stavu 36:26.

Úžasný vstup do druhého polčasu

Druhý polčas začali Ružomberčanky ako z veľkej knihy a 10-bodovou šnúrou vyrovnali skóre na 36:36. Do vedenia sa im však nepodarilo dostať ani raz počas celého stretnutia. Otrasené Piešťany síce preklopili stav vo svoj prospech, no „Ruža“ bola naďalej na dostreľ – 39:38. Následne však Čajky zapli vyšší prevodový stupeň a razom viedli o 10 bodov – 48:38. V závere tejto časti hry znížili Liptáčky stratu na rozdiel štyroch bodov (48:44), no do poslednej periódy išli družstvá za stavu 51:44 pre Piešťany.

V záverečnej štvrtine rozhodli slovenské majsterky o svojej výhre. „Ruža“ nezachytila úvod tejto časti hry, pričom jej súperky navýšili svoj náskok už na rozdiel 16 bodov a definitívne rozhodli o osude stretnutia – 60:44. Ružomberčanky však naďalej bojovali a dve minúty pred záverečným klaksónom skresali manko na deväť bodov – 62:53. Posledné slovo mali ale Piešťany, ktoré napokon v dramatickom zápase triumfovali nad Ružomberkom 64:53. Ružomberské basketbalistky si tak pripísali druhú prehru v nadstavbe.

Najbližší víkend  (16. – 18. február) sa v ružomberskej Koniarni uskutoční Slovenský pohár žien v basketbale. Tretie kolo nadstavby je na programe 24. februára.

Oľga Jackovecová (v oranžovom) bola so 16-timi bodmi najlepšou strelkyňou zápasu. Foto: FB/Piešťanské Čajky PR

Niké extraliga ženy – 2. kolo (nadstavba):

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 64:53 (36:26)

Piešťanské Čajky: Jamesová 14, Jurčenková 13, Herminjardová 11, Stašová 8, Kraislová a Mandičová po 6, Taušová, Moravčíková a Vandlíková po 2.

MBK Ružomberok: Jackovecová 16, Buknová 11, Štefančová 9, Kaljužná 7, Urbanová 3, Hadačová, Havranová a Mikovčáková po 2, Jarošová 1.

Trojky: 5-4. Diváci: 524. Úspešnosť streľby: 42 % – 26 %. TH: 14/11 – 18/15. Rozhodovali: Margala, Sirocký, Kubík. Štvrtiny: 20:12, 16:14, 15:18, 13:9.