Vydarená oslava detského futbalu v Ružomberku

Na ružomberskom turnaji sa predstavilo šesť tímov z celého Slovenska. Foto: Rudolf Maškurica
Ružomberskí futbalisti obsadili na domácom turnaji tretie miesto, vďaka čomu získali bronzové medaily.

V nedeľu 21. mája sa na futbalovom štadióne MFK Ružomberok uskutočnil Turnaj o pohár primátora mesta Ružomberok kategórie U11. Na turnaji malo zastúpenie šesť tímov – FC Petržalka, FC Spartak Trnava, FK Pohronie, FŠ MH Banská Bystrica a MFK Ružomberok, ktorý na turnaji postavildva tímy.

Pôvodne mali na turnaji účinkovať aj AS Trenčín, FC KošiceFC Tatran Prešov, no napokon pod Čebrať nedorazili. Diváci, ktorí zavítali na západnú tribúnu ružomberského štadióna, si mohli vychutnať až 15 zápasov. Turnaj sa hral systémom každý s každým, pričom jeden duel trval 20 minút. Na turnaji sa proti sebe postavili aj oba ružomberské celky, pričom sa rozišlo zmierlivo po výsledku 2:2.

Zlato smeruje do Bratislavy

Suverénnym víťazom podujatia sa stala FC Petržalka, ktorá všetkých päť zápasov vyhrala, pričom zaznamenala obdivuhodné skóre 25:2. V záverečnom stretnutí turnaja, ktoré bolo zároveň súbojom o prvé miesto, Petržalčania zdolali Spartak Trnava 2:0 a získali zlaté medaily.

Druhé miesto patrilo práve futbalistom z malého Ríma, ktorí až na posledný duel prechádzali turnajom bez zaváhania. Bronz získali domáci futbalisti (MFK Ružomberok II), ktorí si na podujatí pripísali dve výhry, jednu remízu a dve prehry.

„Ruža“ bok po boku

Štvrtú priečku bral opäť hostiteľský klub (MFK Ružomberok I), ktorý na turnaji získal päť bodov za jednu výhru, dve remízy a dve prehry. Piatu pozíciu obsadilo FK Pohronie, ktoré zvíťazilo v jednom stretnutí, zvyšné štyri prehralo. Na poslednom šiestom mieste skončila FŠ MH Banská Bystrica, ktorá na turnaji získala jeden bod.

Po odohraní posledného zápasu turnaja prišiel na rad záverečný ceremoniál, pričom ocenenie si okrem jednotlivých klubov prevzali aj najlepší jednotlivci. Pamätný pohár si z turnaja odniesol aj primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň ako poďakovanie za to, že mesto podporuje ružomberský futbal.

Spokojnosť s podujatím

Riaditeľ podujatia a šéftréner prípraviek Róbert Hazucha bol s priebehom turnaja spokojný: „Turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Hrali sme na hlavnom ihrisku, deti si to žili, súperi boli tiež spokojní. Navyše nám vyšlo aj skvelé počasie.“ 

Ako už bolo spomenuté, na turnaji mali pôvodne účinkovať aj AS Trenčín, FC KošiceFC Tatran Prešov, no napokon sa v centre dolného Liptova nepredstavili. Šéf prípraviek prezradil dôvod, prečo sa tieto mužstvá pod Čebraťom neukázali: „Súperom ochoreli hráči, nemali dostatočný počet futbalistov, no napriek tomu sa mi podarilo vybaviť iné tímy. Pozitívom je, že sme pôvodne mali mať len jedno mužstvo, ale vzhľadom na okolnosti sme mali napokon až dva tímy. Každý hráč si teda zahral dosýta.“

Životné jubileum riaditeľa turnaja

Minulý rok sa uskutočnil turnaj na počesť zosnulého Juraja „Popola“ Hariňa, ktorý bol jedným zo zakladateľov fanklubu Concordia 1906. Tento rok sa organizátori odhodlali k zmene: „Každý rok striedame turnaje. Nerobíme len turnaj na počesť primátora mesta, ale aj putovný pohár, čiže to obmieňame. Uvidíme, na akú počesť urobíme turnaj budúci rok,“ povedal riaditeľ podujatia.

Na záver vydareného podujatia si prítomní pripomenuli životné jubileum Róberta Hazucha, ktorý v utorok 16. mája oslávil okrúhlu 50-tku. „Som milo prekvapený. Teší ma, že si na mňa spomenuli. Je to zadosťučinenie práce, ktorú robíme už dlhé roky s týmito chlapcami,“ uzavrel spokojný Hazucha.

Konečné poradie:

  1. FC Petržalka (15 bodov)
  2. FC Spartak Trnava (12 bodov)
  3. MFK Ružomberok II (7 bodov)
  4. MFK Ružomberok I (5 bodov)
  5. FK Pohronie (3 body)
  6. FŠ MH Banská Bystrica (1 bod)

Ocenení jednotlivci:

najlepší brankár: Anton Hrušecký (FŠ MH Banská Bystrica)

najlepší strelec: Adam Dzielava (FC Spartak Trnava) – 10 gólov

najlepší hráč: Patrik Achberger (FC Petržalka)

Výsledky MFK Ružomberok I na turnaji:

MFK Ružomberok I – FŠ MH Banská Bystrica 2:2

MFK Ružomberok I – FC Spartak Trnava 2:4

MFK Ružomberok I – FK Pohronie 4:1

MFK Ružomberok I – MFK Ružomberok II 2:2

MFK Ružomberok I – FC Petržalka 1:3

Výsledky MFK Ružomberok II na turnaji:

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok II 4:0

MFK Ružomberok II – FŠ MH Banská Bystrica 3:0

FC Petržalka – MFK Ružomberok II 5:0

MFK Ružomberok I – MFK Ružomberok II 2:2

MFK Ružomberok II – FK Pohronie 3:1

Kompletné výsledky nájdete TU.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.