Vydarené volejbalové Majstrovstvá Slovenska v ružomberskom areáli

Absolútny stupeň víťazov „ružomberských“ majstrovstiev. Foto: Filip Kubáň
Mužskú kategóriu ovládlo duo Marek Ludha a Patrik Pokopec. Zo žien sa z triumfu tešila dvojica Ľubica Šipošová a Martina Tereňová.

Areál Fitness California na Klačne bol cez víkend (18. – 20. augusta) dejiskom Majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale žien a mužov najvyššej A-kategórie. Zároveň išlo o posledné kolo Niké Summer Beach Tour pred veľkým finále.

V oboch kategóriách sa predstavilo 16 dvojíc. Mužskému výberu predchádzala kvalifikácia, ktorá sa uskutočnila v piatok 18. augusta. Z nej vzišli 4 páry, ktoré sa prebojovali do hlavnej súťaže. Ženská časť turnaja sa odohrala bez kvalifikácie. V sobotu sa v ružomberskom areáli predstavilo 32 dvojíc. V nedeľu bojovalo na plážových ihriskách 8 najlepších dvojíc z oboch kategórií.

Na podujatí sa predstavilo aj niekoľko zvučných mien z Ružomberka ako Adrián Petruf (majster SR U22), Jonáš Janovec (majster SR U18), Marián Janovec (bronzový SR U22) či Stanislav Novák (NSBT). Do centra dolného Liptova zavítala aj paraguajská ženská dvojica Giuliana Poletti a Laura Ovelar, ktoré sa pripravujú na olympijskú kvalifikáciu.

Bronz putuje do Paraguaja

Najvyššie nasadenou dvojicouženskej kategórii boli Eva ElekováEmma Erteltová. V mužskom výbere boli jednotkami Ľuboš Nemec a domáci Adrián Petruf. Napokon sa však z triumfu netešil ani jeden z týchto párov.

Diváci, ktorí zavítali do ružomberského areálu športu a zdravia, boli svedkami zaujímavýchvyrovnaných súbojov počas celého turnaja. Obe kategórie vyvrcholili v nedeľu finálovými zápasmi a duelmi o 3. miesto.

ženskej súťaži sa z bronzu tešilo paraguajské duo Giuliana Poletti a Laura Ovelar, ktoré zdolali vo vyrovnanom stretnutí „sedmičky“ turnaja Krístínu Harmanovú a Janu Šimanicovú 2:1 na sety. Vo finále na seba narazili štvrté nasadené Ľubica Šipošová a Martina Tereňová proti „dvojkám“ Andrei Bundzelovej a Lesii Slezákovej. Z víťazstva sa tešil prvý menovaný pár, ktorý triumfoval 2:0 na sety.

Ružomberčan získal striebro

mužskej kategórii sa do boja o bronz prebojovali nasadené „dvojky“ Igor Horváth s Tomášom Halandom, ktorí nastúpili proti „päťkám“ Marekovi Jánymu a Matejovi Kubšovi. Víťazom stretnutia sa napokon stalo duo Marek Jány a Matej Kubš, ktorí vyhrali 2:0.

Finále prinieslo duel najvyššej nasadenej dvojice Ľuboš Nemec a Adrián Petruf proti obhajcom titulu z uplynulého roka a „trojkám“ turnaja Marekovi Ludhovi a Patrikovi Pokopcovi. Oba páry prešli podujatím bez zaváhania, pričom nestratili ani set. Stretnutie, ktoré sa nieslo vo výbornej atmosfére a plnými tribúnami, zvládla lepšie dvojica Marek Ludha a Patrik Pokopec, ktorá triumfovala 2:0 a ovládla mužskú kategóriu.

Spokojnosť s turnajom

Hlavný organizátor turnaja Tomáš VargaBeachvolleyball club Ružomberok po podujatí nešetril chválou: „S celým priebehom turnaja som veľmi spokojný. Všetko nám vyšlo od počasia až po organizáciu. Obrovské poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom, pretože boli počas celého víkendu neustále v dianí a zvládli to výborne. Veľká vďaka patrí aj všetkým, ktorí nás podporujú.“

Ružomberský turnaj mal aj medzinárodnú účasť, keďže sa na ňom predstavilo aj paraguajské duo Giuliana Poletti a Laura Ovelar. „Veľmi ma teší, že sme mali ako jediný v republike účasť paraguajskej dvojice. Sú to hráčky, ktoré chodia po svetových turnajoch a zo Slovenska si vybrali práve naše podujatie, čo ma veľmi teší. Napokon si odnášajú aj medaily, keďže skončili na treťom mieste. Boli skvelé, trénovali s nami od utorka,“ uviedol T. Varga.

Latka je nastavená vysoko

Predseda a štatutár Beachvolleyball club Ružomberok bol veľmi spokojný s tým, že na podujatie zavítala absolútna slovenská špička: „Ružomberok je veľmi dobrá lokalita, keďže sa nachádza v strede Slovenska. Na turnaji sme mali najlepších hráčov a hráčky. Je to pre nás pocta, že tu vždy zavíta slovenská elita. Veľmi ma teší, že sme mali plné tribúny. O náš turnaj býva veľký záujem, čo je pre mňa zadosťučinenie. Trochu ma mrzí, že Adrián Petruf skončil druhý, ale aj tak to je skvelé umiestenie.“

Mužské a ženské finále vysielala televízia Joj Šport, čo hlavného organizátora veľmi potešilo. Keďže latka je nastavená vysoko, zaujímalo nás, aké sú ambície do ďalších rokov: „Budeme sa usilovať o to, aby sa nám podarilo dostať do Ružomberka finálový turnaj. Toto bude náš cieľ do ďalších rokov,“ dodal spokojný T. Varga.

Niké Beach Summer Tour vyvrcholí v prvý septembrový víkend (1. – 2. september) v Bratislave veľkým finále.

Výsledky Niké Summer Beach Tour:

Ženy:

Zápas o 3. miesto: Kristína Harmanová/Jana Šimanicová – Giuliana Poletti/Laura Ovelar 1:2 (13:21, 21:17, 14:16)

Finále: Ľubica Šipošová/Martina Tereňová  Andrea Bundzelová/Lesia Slezáková 2:0 (21:16, 21:15)

Kompletné ženské výsledky nájdete TU.

Muži:

Zápas o 3. miesto: Igor Horváth/Tomáš Halanda – Marek Jány/Matej Kubš 0:2 (23:25, 15:21)

Finále: Ľuboš Nemec/Adrián Petruf – Marek Ludha/Patrik Pokopec 0:2 (19:21, 15:21)