Za prácou mimo mesta dochádzajú stovky ľudí

S niekoľkými z nich sme sa stretli a rozprávali sa o pracovných možnostiach v meste, a aj o tom, prečo trávia denne neraz hodiny dochádzaním za prácou. Nové číslo Ružomberského magazínu ponúka aj ďalšie témy. 

Ružomberský okres, tak ako celé Slovensko, má historicky najnižšiu nezamestnanosť. Nie je to však pre ekonomickú silu regiónu, ale aj preto, lebo stovky ľudí denne dochádzajú za prácou do Žiliny, Martina či Dolného Kubína.  

V najnovšom Ružomberskom magazíne (4/2018) si okrem toho prečítate aj o tajomstve májovej bryndze, či radostiach i existenčných starostiach legendárnej dychovej kapely Supranka. 

Rozprávali sme sa s poslancom mestského zastupiteľstva Ivanom Rončákom o jeho sklamaní z komunálnej politiky – tvrdí, že opozícia nemá pri súčasnom primátorovi žiadny priestor. Ruku k tomuto dielu podľa neho priložilo aj miestne KDH. 

Navštívili sme novovyrastajúci archeopark Liptovia v Partizánskej Ľupči a aj výtvarníka, sochára, jubilujúceho profesora Rastislava Biarinca. 

Na dvoch stranách sa venujeme skončenej basketbalovej sezóne a prinášame pohľad štyroch matiek, ktoré s deťmi navyše pracujú aj vo svojom profesijnom živote, na tému, či je Ružomberok vhodné mesto pre matky s deťmi. 

Ružomberský magazín sme sa rozhodli obohatiť o krížovku, ale aj karikatúru. 

Najnovšie vydanie je v predaji v týchto deviatich stánkoch v meste. 

Titulná fotografia: Ružomberská magazín, č. 4/2018.  Zdroj – redakcia

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.