Za Ružu bude hrať nová tvár s dvomi ružami na ruke

MFK Ružomberok v zimnom prestupovom období posilnil stredné rady. K Liptákom do partie pribudol 19-ročný stredný záložník Oliver Luterán z FK Poprad.

Zo Šariša prichádza do Ružomberka mladý záložník. Oliver Luterán najprv hrával za 1.FC Tatran Prešov, neskôr prestúpil pod Tatry do FK Poprad.

„Pôsobenie v Prešove hodnotím pozitívne, keďže už ako šestnásťročný som okúsil mužský futbal – 3. ligu a v sedemnástich rokoch som sa dostal do druhej najvyššej súťaže. Následne som prestupil do FK Poprad,“ zhodnotil svoju doterajšiu kariéru futbalista Oliver Luterán, ktorého obľúbeným klubom je FC Barcelona a obľúneným hráčom Lionel Messi.

Mladý 19-ročný záložník vníma prestup do Ružomberka ako výzvu. „Predsa len, je to najvyššia slovenská súťaž a som za to veľmi rád, že mám takúto možnosť,“ prezradil pre RK Magazín Luterán, ktorému podľa vlastných slov nie je cudzia žiadna pozícia, nakoľko ich vyskúšal všetky.

„V tejto sezóne som dokonca v prvých zápasoch nastúpil ako stopér,“ povedal mladík pre oficiálnu stránku futbalového klubu FK Poprad. Na otázku, aký post je mu po strednom záložníkovi najbližší, odpovedal, že stopérska pozícia.

Futbalista s rokom narodenia 2001 odohral za Poprad v aktuálnej sezóne trinásť zápasov. Strelil v nich dva góly. Jeden presný zásah prišiel v zápase s Dubnicou a ďalší uštedril B-tímu Slovana Bratislava.

„Vnímam to ako veľký posun, keďže prichádzam do ambiciózneho klubu, ktorý bojuje každoročne o top šestku. Mojim cieľom je napredovať a zbierať fortunaligové štarty,“ povedal k prestupu do Ružomberka Luterán.

Tréner Ružomberka Ján Haspra pre portál Žijem v Ružomberku uviedol, že Oliver Luterán má veľmi dobrú defenzívnu prácu a ani smerom dopredu nie je na zahodenie.

Na ľavej ruke má vytetované okrem iného aj dve ruže. Luterán verí, že ruže na ruke mu prinesú v Ružomberku šťastie. „To tetovanie bolo moje prvé. Vtedy som ani nemal potuchy, že budem raz súčasťou Ruže,“ poznamenal 177-centimetrový mladík.

Titulná fotografia – Oliver Luterán v akcii. Foto – FK Poprad

 

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.