Za vraždu v rodinnom dome v Hrboltovej obvinili 55-ročného Petra

V piatok ráno našla polícia v rodinnom dome v ružomberskej časti Hrboltová mŕtveho 50-ročného muža ležiaceho na posteli. Podľa informácií TJ JOJ bola obeť na návšteve u staršieho páru. V osudný deň mala trojica piť alkohol. V súvislosti s prípadom zadržali policajti dve osoby, a to 55-ročného muža a 45-ročnú ženu.

Aktívne prebiehajúce vyšetrovanie vyústilo hneď deň na to, v sobotu 11. júla, keď vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil 55-ročného Petra z obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Vražednou zbraňou bol nôž

„Obvinený muž mal v noci zo štvrtka 9. júla na piatok 10. júla v Ružomberku v rodinnom dome úmyselne usmrtiť 50-ročného muža,“ píše polícia v tlačovej správe s tým, že muž mu mal nožom spôsobiť zranenia, na následky ktorých zomrel.

Ružomberčana Petra bude polícia vyšetrovať vo väzbe. „Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby,“ povedal hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Ďalšie okolnosti činu polícia aj naďalej predmetne vyšetruje. Presnejšie príčiny smrti zistia muži zákona z nariadenej pitvy.

Podľa trestného zákona môže obvinenému mužovi hroziť trest v rozmedzí od dvadsať do dvadsaťpäť rokov väzenia. Obeťou bol 50-ročný Róbert, ktorý sa podľa TV JOJ vrátil do Ružomberka pred pol rokom, keďže si v minulosti odpykával trest odňatia slobody.

Dom v Hrboltovej, v ktorom našli mŕtveho 50-ročného Róberta. Zdroj – TV JOJ
Polícia v piatok zabezpečovala stopy. V sobotu doviedla na miesto činu 55-ročného Petra, ktorého v ten deň aj obvinila. Zdroj – TV JOJ
Nevládne telo 50-ročného muža našli v rodinnom dome na posteli. Zdroj – TV JOJ

Titulná fotografia – Výstražná páska polície pri mieste činu. Zdroj – Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.