ZA7HORAMi čaká ďalší víkend

Rodinný rozprávkový festival si môžete opäť vychutnať v štyroch lokalitách regiónu Liptov. Jednou z nich bude v nedeľu 10. júla aj Kráľovstvo Hrabovo pri Ružomberku.

Liptov patril uplynulý predĺžený víkend rozprávkam. A rovnako to bude aj nadchádzajúcu sobotu a nedeľu vďaka pokračovaniu festivalu ZA7HORAMi. Na rozprávkovú krajinu sa v regióne 9. a 10. júla zmenia ešte 4 lokality: Kráľovstvo Hrabovo pri Ružomberku, Jasná – Záhradky, Liptovský Hrádok Pod Skalkou a Liptovský Mikuláš.

Najväčší a najkrajší, no zároveň aj časovo najdlhší rodinný rozprávkový festival na Slovensku ZA7HORAMi potešil rodiny s deťmi 1. až 4. júla v Liptovskom Jáne a Liptovskom Mikuláši. Už v sobotu 9. júla otvorí svoje brány aj pod Chopkom, v Jasnej na Záhradkách a v ďalších lokalitách bude pokračovať v nedeľu.

„Domovským stánkom festivalu bol uplynulý predĺžený víkend Liptovský Ján s Jánskou dolinou a okrem toho sa rodiny s deťmi zabávali, vzdelávali a trávili čas v prírode aj v Liptovskom Mikuláši a rezorte Maladinovo pri Liptovskej Mare. Tisícky návštevníkov si užili viac ako 60 hodín pódiového programu a verím, že ďalšie tisíce podujatie navštívia už najbližší víkend,“ povedal riaditeľ festivalu ZA7HORAMi Michal Rybanský.

Kráľovstve Hrabovo poteší deti aj obľúbený Sníček Hugo

V Jasnej na Záhradkách bude podujatie v sobotu a okrem skvelých predstavení nebude chýbať ani obľúbená bruchomluvecká show Sranda Banda či špičková klauniáda s Teáter Komika. Nedeľné popoludnia budú veľmi pestré hneď na niekoľkých miestach – pri Ružomberku v Kráľovstve Hrabovo poteší deti okrem iného programu napríklad aj obľúbený Sníček Hugo a v Liptovskom Hrádku Pod Skalkou a v Liptovskom Mikuláši kúzelník Talostan a zábavný Teáter Komika.

„Návšteva nášho regiónu je počas leta určite výborný nápad, keďže kombinuje nádhernú liptovskú prírodu,  s množstvom atrakcií na horách, vo vode, pri vode, v podzemí aj v centrách miest. Navyše podujatie ZA7HORAMi láka skvelým programom najmä prázdninujúce deti. Rezervácie ubytovania sú možné i na poslednú chvíľu. Stačí si vybrať ubytovanie a lokalitu podľa predstáv a následne si užiť skvelý rodinný program na Liptove,“ uzatvára Darina Bartková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

Podujatie spolufinancuje OOCR Region Liptov aj z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 30 600 eur. Viac informácií o festivale a kompletný program je k dispozícii na: visitliptov.skwww.za7horami.sk.

Zdroj: OOCR

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.