Začnú tam, kde skončili

Ružomberčania otvoria nový ligový ročník na konci júla v severoslovenskom derby proti Žiline. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú úvodný zápas nového ročníka Fortuna ligy v sobotu 29. júla o 18:00 h na pôde MŠK Žilina.

Program prvých šiestich kôl najvyššej slovenskej súťaže je známy. 31. ročník Fortuna ligy otvorí súboj MFK Dukla Banská BystricaFK Železiarne Podbrezová, ktorý sa uskutoční v piatok 28. júla. Liga sa oproti predošlým sezónam začne o dva týždne neskôr, keďže až štyri slovenské tímy účinkujú v pohárovej Európe.

Najskôr DAC, potom Slovan

Zverenci Petra Tomka otvoria nový ročník Fortuna ligy pod Dubňom. Práve tam aj predošlú sezónu neúspešne ukončili, keď vo finále play-off o Európsku konferenčnú ligu UEFA podľahli „šošonom“ 1:3. Tento zápas bol zároveň posledným pre vtedajšieho trénera „Ruže“ Petra Struhára. Liptáci sa tak budú snažiť vrátiť „žlto-zeleným“ požičané.

V 2. kole nastúpia Ružomberčania na domácom ihrisku pri MFK Skalica. Tento duel sa kvôli televíznemu prenosu uskutoční už v piatok 4. augusta. V ďalšom kole sa „oranžoví“ opätovne predstavia na vlastnom štadióne, tentoraz privítajú vicemajstrovský FC DAC 1904 Dunajská Streda (12. august).

Štyri zápasy pred televíznymi obrazovkami

Následne „Tomkovci“ vycestujú pod hrad Matúša Čáka, keď pred televíznymi obrazovkami vyzvú AS Trenčín (18. august). Vzápätí čaká „Ružu“ domáci súboj proti slovenskému šampiónovi ŠK Slovan Bratislava (26. august), pričom aj toto stretnutie bude odvysielané v televízii. Septembrový program otvoria „oranžoví“ na Štiavničkách, keď v ďalšom televíznom prenose nastúpia v Banskej Bystrici (1. september).

Zverencov Petra Tomka tak z úvodných šiestich kôl až tri z nich čakajú v netradičnom piatkovom termíne. Zároveň až štyri stretnutia z týchto súbojov odohrajú Ružomberčania pred televíznymi obrazovkami.

Program MFK Ružomberok v prvých šiestich kolách Fortuna ligy:

  • 1. kolo: 29. júl o 18:00: MŠK Žilina – MFK Ružomberok*
  • 2. kolo: 4. august o 20:30: MFK Ružomberok – MFK Skalica (Nova Sport)
  • 3. kolo: 12. august o 18:00: MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda*
  • 4. kolo: 18. august o 20:30: AS Trenčín – MFK Ružomberok (Nova Sport)
  • 5. kolo: 26. august o 20:30: MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (Dajto)*
  • 6. kolo: 1. september o 17:30: MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok (Nova Sport)

/Termíny zápasov sa môžu zmeniť vzhľadom na účasť slovenských tímov v európskych pohárových súťažiach/

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.