Žena našla v sprche hada

Ilustračná fotografia. Zdroj: canva.com
Niektoré dni sú pre mestskú políciu iné ako tie ostatné. Namiesto podgurážených osôb tak riešia situácie, v ktorých sa policajti bežne neocitnú.

Muži mali pri sebe biele sáčky aj zelenú sušinu

V sobotu 10. júna v skorých ranných hodinách asistovala hliadka Mestskej polície (MsP) v Ružomberku dopravným policajtom na Klačníku. Podľa polície tam malo dôjsť k dopravnej nehode, pričom na mieste sa mali nachádzať osoby pod vplyvom alkoholu.

,,Hliadka na poľnej ceste našla odstavené osobné motorové vozidlo. Na mieste sa nachádzali dve osoby, od ktorých bolo požadované predloženie dokladov totožnosti. Bolo zrejmé, že obidvaja muži sú zjavne pod vplyvom návykovej látky,“ informoval redakciu RK Magazín Roman Jankovič z MsP.

Keď policajti kontrolovali doklady totožnosti, osoby z vrecka okrem dokladov vybrali aj vrecúška s neznámou kryštalickou látkou a tiež zelenú sušinu.

,,Išlo o podozrenie, že ide o metamfetamín – pervitín a marihuanu,“ priblížil Jankovič.

Keďže bolo podozrenie, že osoby spáchali trestný čin nedovolenej držby omamných a psychotropných látok, policajti privolali hliadku obvodného oddelenia, ktorá si vec na mieste prevzala.

Žena našla v sprche hada

V noci 10. júna kontaktoval mestskú políciu obyvateľ sídliska Roveň so žiadosťou o prítomnosť hliadky. Ako dôvod uviedol, že suseda z bytu o poschodie vyššie našla v sprche hada.

Mestskí policajti kontaktovali herpetológa, ktorého hliadka vyzdvihla v mieste trvalého bydliska a previezla na adresu, kde sa mal plaz nachádzať. ,,Odborník na odchyt hadov asi meter dlhú užovku bezpečne odchytil a umiestnil do prenosnej nádoby,“ ozrejmili z polície.

Hliadka medzitým zobrala užovku na mestskú políciu a snažila sa kontaktovať muža, ktorý v bytovke chová plazy. To sa policajtom nepodarilo, no nakoniec sa spojili s príbuznými, tí otvorili byt a hada umiestnili do terária.

Do krčmy išiel aj so psom

V sobotu 10. júna majiteľ pohostinstva v centre mesta oznámil, že má v podniku zákazníka aj so psom. Išlo o bojové plemeno psa, ktorý sa voľne pohyboval po prevádzke a štekal na zákazníkov.

,,Hliadka muža stotožnila a v záujme obnovenia verejného poriadku ho vyzvala, aby so psom odišiel,“ uviedli mestskí policajti s tým, že s majiteľom psa sa stretli aj na sídlisku Roveň v utorok 13. júna, keď sa pes pohyboval na voľno v priestoroch detského ihriska.

Hliadka následne skontrolovala 37-ročného Ružomberčana, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu, preto s ním podľa polície bola ťažká komunikácia. Hliadka muža vyzvala, aby psa odviedol na vôdzke mimo detského ihriska.

Vecou sa ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície, ktorý v zmysle zákona dorieši protiprávne konanie majiteľa.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.