Zlodej rožkov, mŕtvy bezdomovec aj mladiství pod vplyvom alkoholu

Mestská polícia pomáhala uplynulý týždeň opitému bezdomovcovi, no jedného našla už mŕtveho. Opakovane prichytili Rumunov vyberať od ľudí peniaze a aj zlodeja rožkov. Pri koordinovanej policajnej akcii spolu so štátnymi odhalili 21 mladistvých pijúcich alkohol.

Po dohode vedenia Mestskej polície Ružomberok a Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku bola v piatok 15. marca vykonaná preventívna akcia v jednom z nočných podnikov v centre mesta. Akcia bola zameraná na zisťovanie porušenia zákazu požívania alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov. Kvôli množstvu mladých ľudí, ktorí sa v podniku nachádzali, bolo do akcie nasadených dvadsaťdva príslušníkov okresného riaditeľstva, z toho dvaja psovodi so psami na zisťovanie prítomnosti omamných a psychotropných látok a pätnásť príslušníkov mestskej polície. Policajti vstúpili do podniku hodinu pred polnocou, porušenie zákazu požívať alkohol osobami mladšími ako 18 rokov bolo zistené v 21 prípadoch. Policajné psy v podniku našli aj neznámu sušinu. Táto bola na mieste zaistená a osobu, ktorá ju mala pri sebe v sklenenej fľaši bola predvedená na obvodné oddelenie PZ. Zaistená sušina, samozrejme, skončí na skúmanie v Kriminalistickom a expertíznom ústave PZ. Aj na základe výsledkov akcie je pravdepodobné, že sa v podobných aktivitách bude v blízkej budúcnosti pokračovať.

V sobotu 16. marca oznámili zákazníci obchodného domu na ulici Bystrická cesta, že sa tam nachádzajú dve osoby, ktoré dávajú zákazníkom podpisovať nejaký certifikát o príspevku pre telesne postihnutých a vyberajú od ľudí peniaze. Opäť išlo o podvodníkov z Rumunska, o ich nelegálnych aktivitách boli občania Ružomberka informovaní už viackrát. Rumuni vo veku 29 a 32 rokov museli vo svojom protiprávnom konaní skončiť, priestupky boli na mieste vyriešené uložením blokových pokút.   

V utorok 19. marca preverovala hliadka mestskej polície v ranných hodinách oznámenie, že na ulici Športová leží na zemi muž. Hliadka takto skutočne našla 52-ročného bezdomovca z Ružomberka, ktorý bol značne pod vplyvom alkoholu. Po zistení, že nie je zranený mu hliadka pomohla vstať a muž sa pobral smerom na Hrabovskú cestu, kde našiel dočasné útočisko v jednom z domov.

Podobné oznámenie preverovali mestskí policajti aj večer na ulici Za dráhou. Tu mal na zemi pri garážach ležať neznámy bezdomovec. Hliadka po príchode zistila, že muž nie je pri vedomí, nemal hmatateľný pulz. Kým jeden člen hliadky privolal na miesto rýchlu zdravotnú pomoc, druhý začal mužovi poskytovať prvú predlekársku pomoc. V oživovaní pokračovali až do príchodu záchranárov, ktorí konštatovali exitus 59-ročného muža. Ten žil na ulici už dlhú dobu. Následne bola na miesto privolaná hliadka štátnej polície, ktorá si vec prevzala.

O piatej hodine ráno v stredu 20. marca príslušník obsluhujúci kamerový systém videl muža, ktorý sa pohyboval v centre mesta. Tento keď prechádzal okolo potravín, všimol si tam zložené prepravky s pečivom. Z jednej z nich zobral rožok a pokračoval smerom po ulici Antona Bernoláka. Kým sa na miesto dostavila hliadka, situácia sa zopakovala pred ďalšou predajňou potravín, aj tu zobral z prepravky rožok. Išlo o 58-ročného Ružomberčana. Lustráciou bolo zistené, že za posledných dvanásť mesiacov nemal záznam o spáchaní priestupku proti majetku, preto mu bola na mieste uložená bloková pokuta.

Zdroj – Tlačová správa mestskej polície v Ružomberku.

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.