AKTUÁLNE: Muža privalil strom, na mieste zasahuje aj vrtuľník

Dnes ráno došlo v katastri obce Liptovské Revúce k nehode, pri ktorej muža privalil strom.

Zranenému piliarovi v neprístupnom teréne aktuálne pomáhajú všetky záchranné zložky. Na mieste zasahujú aj leteckí záchranári.

Informáciu budeme aktualizovať.

Aktualizácia: streda 10. máj 15:00 hod.

Pri ťažbe dreva vo Veľkej Rakytovej doline v katastri obce Liptovské Revúce privalil strom 33-ročného lesného robotníka. Na miesto ihneď smerovali štyria príslušníci Horskej záchrannej služby (HZS) na terénnom vozidle, ako aj hasiči, leteckí záchranári a posádka Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP).

„Priamo na mieste nebolo možné pristátie vrtuľníka ani vysadenie lekára rovno z paluby. Ten bol za pomoci palubného žeriava vysadený na najbližšom možnom mieste, odkiaľ terénnym vozidlom pokračoval aj so záchranármi k zranenému,“ uviedli horskí záchranári.

Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti zraneného muža na nosidlách pomocou istenia lanovou technikou spustili exponovaným lesným terénom a transportovali ho k terénnemu vozidlu HZS.

Následne ho previezli aj s lekárom na futbalové ihrisko v Liptovských Revúcach, kde už čakal pripravený vrtuľník. ,,Pacient bol s úrazom chrbtice v lumbálnej časti transportovaný do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku,” dodali záchranári.

Zdroj: HZS

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.