AKTUÁLNE: V Bielom Potoku vyhlásili mimoriadnu situáciu

Zosuv cesty v Bielom Potoku. Zdroj: Mesto Ružomberok
Dôvodom vyhlásenia mimoriadnej situácie je zosuv časti cesty.

Primátor mesta Ružomberok a predseda Krízového štábu mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň vyhlásil v utorok 27. februára o 8:00 h mimoriadnu situáciu v mestskej časti Biely Potok. Dôvodom je porušenie horninového masívu a svahová deformácia terénu pod miestnou cestou na Ulici Slovenského národného povstania v Bielom Potoku v dôsledku čoho došlo dňa 25. februára k zosuvu pôdy.

Miesto je v tejto chvíli ohradené a zabezpečené. Na ceste platí zákaz vjazdu nákladných automobilov. „Prosíme všetkých motoristov a chodcov o zvýšenú opatrnosť pri prejazde a pohybe uvedeným úsekom,“ informoval hovorca mesta Ružomberok Vladimír Miškovčík.

K situácii v Bielom Potoku zasadal v pondelok 26. februára v podvečerných hodinách Krízový štáb mesta Ružomberok. Aktuálne vykonáva samospráva nevyhnutný rozsah stavebno-technických opatrení k eliminácii rizika ďalšieho zosuvu svahu a ďalšie činnosti nevyhnutné na zamedzenie šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti majúcich negatívny vplyv na život, zdravie a majetok obyvateľstva.

Fotogaléria:

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.