Atraktívny súboj v Koniarni

Ružomberské basketbalistky čaká veľmi náročný súper. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v nedeľu o 17:00 h stretnutie 5. kola Niké extraligy žien proti Slávii Banská Bystrica. Liptáčky sa budú snažiť potrápiť favorita a zaznamenať tretiu výhru na domácej palubovke v sezóne.

Ružomberčanky začali novú sezónu basketbalovej Extraligy úspešne, keď v 1. kole zdolali v dramatickom stretnutí ŠBK Šamorín 70:65 a úspešne vstúpili do nového ligového ročníka, v ktorom obhajujú strieborné medaily.

V 2. kole čakal Liptáčky veľký šláger v kúpeľnom meste proti majstrovským Piešťanským Čajkám, ktorý bol zároveň reprízou minuloročného finále. Stretnutie sa skončilo očakávaným víťazstvom Piešťan 75:53, ale Ružomberčanky predviedli veľmi dobrý výkon a favoritovi dlho odolávali.

V ďalšom kole privítala „Ruža“ na vlastnej palubovke Poprad, ktorý deklasovala 77:41 a zaznamenala tretiu výhru v sezóne. Nateraz ostatný duel odohrali Liptáčky počas týždňa na pôde nováčika CBK Košice, ktorého zdolali 64:51 a víťazne sa naladili na stredoslovenské derby.

Ambiciózny klub spod Urpína

Slávia Banská Bystrica, ktorá minulý ročník hrala pod názvom BK ŠKP 08 Banská Bystrica, skončila v uplynulej sezóne na 4. mieste najvyššej slovenskej súťaže, keď v zápase o 3. miesto podľahla Young Angels Košice.

Družstvo spod Urpína zaznamenalo pomerne úspešný vstup do nového ligového ročníka, keď z úvodných 3 duelov vyhralo dvakrát. Jedinú prehru zaknihovali Banskobystričanky na pôde majstrovských Piešťan, ktorým podľahli 76:56. Ostatné dva triumfy zaznamenali nad miestnym konkurentom ŠK UMB Banská Bystrica a Šamorínom.

V minulej sezóne odohral Ružomberok s Banskou Bystricou v rámci všetkých súťaží až 8 zápasov, pričom všetky duely vyhrala „Ruža“. Je potrebné ale podotknúť, že Liptáčky v tejto sezóne majú mladý a neskúsený tím. Na druhej strane proti ním stojí mužstvo, ktoré posilnili až tri legionárky a zároveň je najväčším konkurentom Piešťan v boji o majstrovský titul.

Úspech vo FIBA Cupe

Slávia Banská Bystrica sa pri premiére v Európskom pohári FIBA (Eurocup) predstavila v kvalifikácii proti gréckemu tímu Eleftheria Moschatou, ktorý v súčte oboch zápasov zdolala tesne 132:130. Prvý duel pod Urpínom pritom Banskobystričanky prehrali 71:72. V odvete sa ale slovenskému zástupcovi podaril husársky kúsok, keď triumfoval na gréckej pôde 61:58 a zaistil si účasť v Eurocupe.

Slávia sa zásluhou postupu predstaví v skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA v C-skupine, v ktorej účinkujú aj slovenský majster Piešťanské Čajky, turecký klub Galatasaray Istanbul a poľský celok Górzow.

Tréner MBK Ružomberok Juraj Suja si je vedomý, že favoritom stretnutia je Banská Bystrica. Napriek tomu svojmu tímu verí: „Je to iný tím, v porovnaní s minulou sezónou. Samozrejme, že vždy sa dá prekvapiť. Každý zápas sa začína od nuly. Sme síce nižší, ale máme svoju kvalitu i zbrane, ktorými budeme bojovať proti kvalitnému súperovi. Určite na stretnutie nenastúpime odovzdane. Chceme ukázať taký basketbal ako trénujeme a plniť tie veci, ktoré si pred duelom dohodneme.“

Náročný program vicemajstra

Basketbalistky MBK Ružomberok majú na úvod sezóny poriadne nabitý program, keď ich v októbri čaká až šesť zápasov. Po stretnutí s Banskou Bystricou odohrajú Liptáčky najbližší duel už v stredu 26. októbra o 18:00 h na pôde Young Angels Košice.

V novembri čakajú Ružomberčanky tri duely, pričom dva z nich odohrajú v Koniarni. Novembrový program otvoria Liptáčky domácim súbojom proti ŠK UMB Banská Bystrica (5. 11.). Zakrátko sa „Ruža“ predstaví v Šamoríne (12. 11.).

Kalendárny mesiac ukončia Ružomberčanky zápasom na vlastnej palubovke, keď privítajú majstrovské Piešťanské Čajky (19. 11.). Následne čaká Liptáčky dvojtýždňová reprezentačná prestávka. Po nej odohrajú vicemajsterky najbližší duel až 3. decembra v Poprade.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.