Auto nabúralo do terasy miestneho podniku. Predstavuje Poľná ulica problém pre vodičov? 

V stredu 19. mája sa vo večerných hodinách na ulici Poľná stala dopravná nehoda, pri ktorej boli zranení ľudia, ktorí sedeli na terase. Aj napriek tomu, že je nehoda v štádiu vyšetrovania, majiteľ podniku Concordia Tomáš Dian poukazuje na to, že ide o problematickú ulicu. 

Na sociálnych sieťach sa objavili viaceré fotografie auta, ktoré ,,zaparkovalo” na terase podniku na Poľnej ulici. Majiteľ podniku nám potvrdil, že terasa bola v čase nárazu zaplnená ľuďmi. ,,Našťastie, aj vďaka počasiu len čiastočne, avšak aj tak došlo k zraneniu osôb, a len možno vďaka náhode pri nehode nik nedopadol horšie. Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo v piatok podvečer,” informuje pre naše noviny Tomáš Dian. 

Auto narazilo do terasy reštaurácie

,,Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 23-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen v smere po miestnej komunikácii v meste Ružomberok na Bystrickú cestu. Následne z doposiaľ nezistených príčin  narazil do osobného motorového vozidla Hyundai, pričom po náraze vozidlo Volkswagen odhodilo do ľavej strany, kde narazilo do terasy reštaurácie,” konkretizovala udalosť hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová. 

Zároveň uviedla, že po dopravnej nehode boli vodiči podrobení dychovej skúške na zistenie alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom. ,,Osoby nachádzajúce sa na terase reštaurácie utrpeli predbežne ľahké zranenia. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” informovala Kremeňová. 

,,Zákazníkov, ktorí boli zranení alebo utrpeli šok veľmi radi odškodníme, a dúfame že sa ešte vrátia na našu terasu aj v týchto pre gastro tažkých časoch. Bohužial, nevieme predpovedať reakcie a činny všetkých šoférov, ktorí nám jazdia okolo podniku,” začína vysvetľovať Dian, podľa ktorého na ulici Poľná dochádza pravidelne ku kolíznym situáciám. 

Záber nehody. Foto: Tomáš Dian

Majiteľ podniku upozorňuje na problematickú ulicu

,,Autá nerešpektujú prikáznú rýchlosť 30km/h a pravidelne o tom komunikujeme aj s majitelmi na ulici. Sú tam rodiné domy s výjazdmi na cestu. Je tam niekoľko prevádzok, ktoré sa zásobujú, elektro, dve pohostinstvá, je tam zmrzlina, kde v lete ľudia zaparkujú auto a odbehnú si. Nehovoriac o množstve cyklistov, ktorí pravidelne dochádzajú do Mondi SCP, vojenskej nemocnice,” hovorí o frekventovanosti ulice majiteľ podniku a zdôrazňuje, že ulica je úzka. 

,,Dostávame pokuty, pretože autobusári sa stažujú, že nemôžu prechádzať. Tak všetci parkujeme do dvorov a brán, a pri vychádzaní a vchádzaní nervózni vodiči vytrubujú, pretože chcem obočiť,” opisuje pravidelné situácie Tomáš, pričom zdôrazňuje to, že má na rovnakej ulici pizzeriu a robieva rozvoz. 

,,Uvítal by som z tejto ulice opäť jednosmerku, pre zdravie a pohodlie občanov aj na úkor pomalšieho doručenia pizze a zvýšenia nákladov. Situácia je už neúnosná a táto nehoda bola klinček do rakvy,” uvažuje o možnom riešení majiteľ podniku. 

Podľa Diána predstavuje problém aj nová bytovka, kde vchod z parkoviska bude cloniť priamo vodičovi pri vchádzaní z bočnej cesty. ,,Spravili sme z Poľnej tepnu mesta, ale nie je stavaná na takú zátaž a intenzitu, nie sú vybudované poriadne chodníky, vozovka,” hovorí o problémoch ulice Dian. 

Titulná fotografia: Záber z siesta nehody. Foto: Tomáš Dian

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.