Biatlonisti s dvoma bronzovými medailami na Majstrovstvách Slovenska

Počas uplynulých dvoch víkendov sa v Osrblí konali Majstrovstvá Slovenska v biatlone. Pretekári ŠK SKI Ružomberok sa postavili na pódium päťkrát.

Posledný februárový víkend (25. – 26. 2.) boli na programe Majstrovstvá Slovenska (M-SR) kategórie juniorov a dospelých. Účastníci súťažili v rýchlostných pretekoch a v pretekoch s hromadným štartom.

„Hoci naša zostava bola oklieštená pre chorobu, predsa sme si z prvého majstrovského víkendu odniesli dve bronzové medaily,“ povedal Ľuboslav Palguta, predseda Športového klubu (ŠK) SKI Ružomberok. Ten sa v oboch pretekových dňoch postavil na stupienok víťazov, keď v kategórii „Muži B“ získal dve bronzové medaily.

Traja Ružomberčania v prvej šestke

Prvý marcový víkend (4. – 5. 3.) patril v rámci M-SR kategóriám žiactva. „Za ŠK SKI Ružomberok sa na štart postavilo spolu trinásť pretekárov, ktorí mali poslednú možnosť v končiacej zimnej sezóne porovnať sa so svojimi rovesníkmi. Všetci pretekári z nášho klubu nechali na trati maximum a vybojovali si krásne umiestnenia,“ dodal Ľ. Palguta.

V rýchlostných pretekoch zaradených do MSR sa v najlepšej šestici pretekárov (Top 6 – malé pódium) umiestnili Artur Keyzlar 6. miesto, Mia Tkáčiková 5. miesto – obaja v kategórii „Prípravka“ a Matúš Plaskúr 6. miesto v kategórii „Žiaci B“.

V pretekoch nastúpilo na štart 13 pretekárov za ŠK SKI Ružomberok: Artur Keyzlar, Jakub Palguta, Mia Tkáčiková, Diana Muchaničová, Katarína Šidová, Stela Milanová, Marianna Šidová, Maroš Glemba, Damián Frič, Adam Hromada, Petra Tomašková, Matúš Plaskúr a Dávid Palguta.

„Prvý raz  v histórii preteky vysielali v priamom prenose na internete. Ocenili to aj diváci, ktorí sa nemohli dostaviť osobne do Osrblia a mohli tak v živom prenose sledovať zápolenia na biatlonových tratiach,“ doplnil Palguta.

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.