Bývalý tréner Ruže bude viesť Tatran

Novým trénerom Liptovského Mikuláša je Ján Haspra mladší. Foto: FB/MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Niekdajší kormidelník MFK Ružomberok Ján Haspra mladší sa stal trénerom MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

54-ročný Haspra pôsobil v centre dolného Liptova dve sezóny, pričom jeho asistentom bol bývalý slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara. V premiérovom ročníku (2019/2020) na lavičke „Ruže“ skončil v lige s mužstvom na 6. mieste. Liptáci sa zásluhou tohto umiestnenia predstavili v skupine o titul.

nadstavbe obsadili jeho zverenci 5. priečku a zahrali si baráž o Európsku ligu UEFA. V nej boli Ružomberčania napokon úspešní, vďaka čomu si vybojovali miestenku v pohárovej Európe. V Európskej lige vypadli oranžoví v prvom predkole, keď nestačili na ženevský klub Servette FC.

V tom istom ročníku sa Liptáci prebojovali až do finále Slovenského pohára, v ktorom podľahli Slovanu Bratislava na jeho štadióne 0:1 a získali strieborné medaily. Prvá sezóna Jána Haspru mladšieho na lavičke „Ruže“ tak bola úspešná.

Úspešná misia v Dolnom Kubíne

V nasledujúcom ročníku skončili Ružomberčania vo Fortuna lige na 7. mieste a účinkovali len v skupine o udržanie sa. V nej Liptáci obsadili 8. priečku. Ružomberku sa nedarilo ani v Slovnaft Cupe, v ktorom vypadol už v osemfináleDunajskou Stredou po prehre 1:3. Po tejto sezóne napokon skončil na lavičke „Ruže“ Ján Haspra spoločne so svojím asistentom Marekom Saparom.

Následne Haspra naďalej pôsobilružomberskom klube, kde zastával pozíciu skauta. Od minulého leta viedol Petržalku, ktorá pôsobí v druhej najvyššej súťaži. Jeho angažmán v hlavnom meste Slovenska ale nebolo dlhé a po 10 zápasoch skončil vo funkcii hlavného kormidelníka.

V zime prevzal Haspra druholigový MFK Dynamo Dolný Kubín, ktorý sa v tom čase nachádzal v pásme zostupu. Klub z Oravy sa však napokon v druhej najvyššej súťaži zachránil, keď vďaka zlepšeným výsledkom obsadil 13. miesto.

Trénoval už každé mesto na Liptove 

Napriek tomu však Haspra nebude Dolný Kubín viesť aj v nasledujúcej sezóne, keďže podpísal kontrakt s MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Ten v nedávno skončenom ročníku opustil Fortuna ligu, v ktorej pôsobil dve sezóny.

Bývalého kormidelníka Ružomberka, ktorý v minulosti trénoval aj Liptovský Hrádok či ružomberské „béčko“, tak čaká v centre stredného Liptova nová trénerská výzva. Haspra sa zároveň stal vo svojej kariére kormidelníkom už tretieho mesta na Liptove.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.