Tváre ružomberského športu II

Na snímke autor knihy - Pavol Svrček. Foto: Lívia Dvorská

To je názov druhého pokračovania rovnomennej knihy zo športového prostredia mesta Ružomberok, ktorá predstavuje medailóny ďalších 35 osobností a ich príbehov.

Z pera športového novinára a bývalého aktívneho športovca Pavla Svrčeka z Ružomberka vzišla nedávno nová kniha Tváre ružomberského športu II. Stalo sa tak po vyše piatich rokoch po vydaní jej prvej časti s rovnomenným názvom, ktorej obsah tvorili medailóny päťdesiatich významných športovcov z Ružomberka.

Druhá časť pozvoľna nadväzuje na prvú. Autor v nej predstavuje tridsaťpäť osobností, ktoré zanechali významnú stopu v rôznych odvetviach ružomberského športu – futbale, boxe, atletike, basketbale, vzpieraní či zjazdovom lyžovaní. V knihe nechýbajú profily športovcov ako napríklad Miroslav Almáši, Roman Cibulka, Viktor Tegelhof, Ján Maslo, Ivan Pacák, Václav Čevona, Lucia Lásková, Jelena Mozgová a ďalších.

V knihe nie sú len príbehy športovcov

Autor ich vyberal na základe vlastného poznania, vnútorného pocitu, respektíve úsudku, že si v nej zaslúžia miesto. „Nechcel som urobiť vyslovene kroniku. Chcel som, aby sa s každou osobnosťou spájal príbeh. Do písania druhej časti som šiel s tým, že v nej nemusia byť vyslovene veľké športové mená. Preto v nej majú svoje miesto aj pedagógovia, viacerí športoví funkcionári, rozhodcovia, lekár či masér. Každý z nich urobil pre šport v našom meste kus poctivej práce. Myslím si, že aj oni si v knihe právom zaslúžia pozornosť, uznanie a priestor, povedal pre RK Magazín autor Pavol Svrček.

Vyše 140-stranová publikácia vyšla v náklade 360 kusov. Záujemcovia si ju môžu kúpiť napríklad v Informačnom centre v Ružomberku. Pre priaznivcov športu môže byť vhodným (nielen) vianočným darčekom.

Fotogaléria

Foto: Lívia Dvorská

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.