Čajky vrátili Ružomberčankám prehru a vyrovnali stav finálovej série

Basketbalistky Piešťan vyrovnali stav série finále Extraligy žien. Ružomberčanky porazili 75:64.

Druhý finálový zápas zvládli lepšie Piešťanské Čajky, ktoré vrátili ružomberským basketbalistkám prehru z prvého zápasu. Stav série je aktuálne 1:1.

„Prvý polčas, v ktorom, podľa mňa – sme boli aj lepším tímom, sme sa držali. Hoci nás brzdili banálne straty lôpt na vlastnej polovici, po ktorých súperky dávali ľahké koše a tie ich držali v zápase. Pokojne sme prvý polčas mohli vyhrať o osem bodov,“ povedal po zápase tréner Ruže Juraj Suja.

Podľa MBK Ružomberok rozhodla o zápase tretia štvrtina, ktorú piešťanské basketbalistky vyhrali vysoko 25:8. „Žiaľ, cez prestávku sme zostali v šatni a neprišli sme na ihrisko. V tretej štvrtine naša defenzíva bola zlá, dostali sme 25 bodov, pričom dievčatá urobili iba dva fauly,“ zhodnotil Suja.

Myslím si, že tento zápas bol z našej strany plný energie, okrem úvodných 5 minút, kedy sme nechali Čajky viesť stretnutie. Potom sme to našou úspešnosťou streľby dohnali. Čo je hlavné, udržali sme si energiu až do konca. Energia bola 35 minút vysoká, nielen v niektorých častiach. Som hrdá na náš tím, je to 1:0. Dúfam, že ešte dva zápasy s rovnakou energiou,“ povedala ružomberská basketbalistka Dominika Rusiňáková.

Najviac bodov z domácich hráčok zaznamenala Tadea Matič (22 bodov). Terézia Páleníková pridala 17 bodov a Lea Matič 15 bodov. Najlepšou streklyňou Ružomberčaniek bola s trinástimi bodmi Keandre Zada Williamsová.

Tretí duel je na programe v sobotu 24. apríla v Koniarni so začiatkom o 18:00. Finálová séria sa hrá na tri víťazné stretnutia.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 75:64 (19:21, 35:35, 60:43) – stav série 1:1.

Piešťanské Čajky: Tadićová 22, T. Páleníková 17, Miletićová 15, Martišková 7, Hamilton-Carterová a Kozáková po 6, Hašková 2.

MBK Ružomberok: Williamsová 13, Turudićová a Enabosiová po 11, Rusiňáková 10, Havranová a Stašová po 6, Živaljevićová 5, Praženicová 2.

Štvrtiny: 19:21, 16:14, 25:8, 15:21. TH: 11/9 – 19/15. Trojky: 10-7. Bez divákov. Rozhodovali: Ženiš, Doušek a Bartoš. Úspešnosť streľby: 47% – 36%.