Čaká nás sneženie. Radnica prosí vodičov, aby neparkovali na cestách

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) očakáva aj v okrese Ružomberok sneženie, predovšetkým vo štvrtok popoludní a v piatok. Radnica zverejnila zoznam ulíc, kde môže byť komplikovaná údržba a prosí vodičov o súčinnosť.
Prvé väčšie sneženie v tejto sezóne čaká náš región zrejme už počas najbližších dní. Predovšetkým v piatok predpovedá SHMÚ pre okres Ružomberok od 10 – 15 centimetrov snehu, prečo vydal aj výstrahu 1. stupňa. Okrem sneženia aj pred poľadovicou, snehovými jazykmi a vetrom.

„S prichádzajúcou snehovou nádielkou, ktorá je predpovedaná na tento víkend, chce mesto Ružomberok upozorniť vodičov, aby neparkovali svoje automobily na cestách, kde môžu zavadzať odhŕňačom,” informoval hovorca mesta Viktor Mydlo.

Radnica upozorňuje predovšetkým vodičov, ktorí môžu autá zaparkovať vo svojich dvoroch alebo majú odstavné plochy, aby ich využili a nenechávali ich na komunikáciách.

„Napriek tomu, že tým nemusia porušiť žiaden predpis, prosíme ich k ohľaduplnosti k ostatným. Sneh býva odhŕňaný nepravidelne v závislosti od podmienok, preto nie je možné určiť presný harmonogram. Vzhľadom na fakt, že radlica odhŕňača má počas odhŕňania veľký výkyv, môže sa stať, že takto zaparkované auto bude poškodené. Pracovník, ktorý sneh odhŕňa má tak na výber len dve možnosti – riskovať poškodenie cudzieho majetku, alebo neodhrnúť,” vraví hovorca mesta.

Radnica pri tejto príležitosti zverejnila aj zoznam ulíc, ktorých sa toto upozornenie obzvlášť týka: Nová, A. Hlinku, Černovských Martýrov, Priehradka nachádzajúcich sa v mestskej časti Černová.

Ďalej ulíc Priehradka, Príjazdová, Mlynská nachádzajúcich sa v mestskej časti Hrboltová.

Ulíc Hlavná, Šípová, Školská, Záhumnie, Pod Dielcom v mestskej časti Biely Potok a v rybárpolských uliciach Horská, Malé Domky a Malé Tatry.

Titulná fotografia – ilustračné foto. Zdroj: youtube.com/SIMIKshaker

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.