Cez víkend štartuje nadstavba Extraligy žien

Ružomberské basketbalistky otvoria nadstavbu stretnutím proti Banskej Bystrici. Foto: Rudolf Maškurica

Basketbalistky MBK Ružomberok stredajším víťazstvom v Poprade (61:38) ukončili základnú časť súťaže, v ktorej skončili na 2. mieste a zahrajú si v skupine o titul.

Základnú časť Niké extraligy žien bez jedinej prehry suverénne ovládli Piešťany. Naopak, Liptáčky v 14-tich zápasoch zaznamenali 12 výhier a dve prehry. V skupine o titul sa okrem MBK Ružomberok predstavia aj Piešťanské Čajky, Slávia Banská Bystrica a ŠBK Šamorín.

skupine o záchranu budú účinkovať Young Angels Košice, CBK Košice, BAM Poprad a BK ŠK UMB Banská Bystrica. Do nadstavby si družstvá berú len výsledky vzájomných zápasov.

V tabuľke nadstavbovej časti sa „Ruža“ nachádza na 2. mieste, pričom lídrom sú doposiaľ nezdolané Piešťanské Čajky. Bystričanky okupujú tretiu priečku, štvrtá pozícia patrí Šamorínu. Prvý duel nadstavby o titul odohrajú Ružomberčanky na vlastnej palubovke proti Slávii Banská Bystrica v sobotu 14. januára o 17:00 h.

Liptáčky čaká Slovenský aj Federálny pohár

Slovenský pohár sa uskutoční od 20. do 22. januára v Piešťanoch. Piešťanské Čajky MBK Ružomberok sa ako dva najlepšie tímy po základnej časti Extraligy predstavia priamo v semifinále, pričom Liptáčky odohrajú semifinálový zápas proti víťazovi stretnutia Slávia Banská Bystrica/Young Angels Košice (U23).

Ďalší víkend čaká zverenkyne Juraja Suju šláger v Piešťanoch (28. 1.). O týždeň na to nastúpi „Ruža“ v Koniarni proti Šamorínu (4. 2.). Po reprezentačnej prestávke sa Liptáčky predstavia v Banskej Bystrici (18. 2.). Posledný domáci duel v rámci nadstavby odohrá vicemajster proti Piešťanským Čajkám (25. 2.). Skupinu o titul uzavrú Ružomberčanky stretnutím v Šamoríne (4. 3.).

Následne príde na rad vyraďovacia časť ženskej basketbalovej Extraligy, ktorá má začiatok stanovený na 11. marca. Štvrťfinále sa bude hrať na dva víťazné zápasy. Semifinálová séria, rovnako ako finálové súboje, sa budú hrať na tri víťazné stretnutia. Víťaza slovenskej ligy spoznáme najneskôr 29. apríla. Minuloročný titul obhajujú Piešťanské Čajky.

Tento rok sa okrem Slovenského pohára uskutoční aj Federálny česko-slovenský pohár v termíne od 10. – 12. marca. Zúčastnia sa ho prvé štyri družstvá Niké Extraligy žien po základnej časti súťaže a prvé štyri mužstvá Českého pohára žien. Vzhľadom na konečné postavenie tímov v najvyššej ženskej basketbalovej lige sa na ňom predstavia aj basketbalistky MBK Ružomberok.

Rozpis zápasov MBK Ružomberok v skupine o 1. – 4. miesto:

14. január: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica

28.január: Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok

04. február: MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín

18. február: Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok

25. február: MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky

04. marec: ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.