Chodca pri Strečne zrazil lekár z vojenskej nemocnice. Bol opitý a z miesta činu ušiel

Chodec zrážku neprežil. Auto riadil chirurg z ÚVN pod vplyvom alkoholu, ktorý pokračoval v jazde a spôsobil ďalšie dve nehody.

V utorok podvečer sa v katastri obce Strečno stala dopravná nehoda, pri ktorej vodič narazil do 60-ročného muža prechádzajúceho cez cestu. Ten na mieste zraneniam podľahol.

Vodič po zrážke z miesta nehody ušiel a polícia po ňom musela vyhlásiť pátranie. „Po kontakte s chodcom vodič nezastavil a pokračoval v jazde smerom na Martin,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Vodiča, ktorý na úteku spôsobil ďalšie dve dopravné nehody, zastavili policajné hliadky až pri obci Krpeľany. V krvi mu namerali takmer 2 promile.

Medzičasom 55-ročného Petra obvinili z prečinu usmrtenia a neposkytnutia pomoci a vzali do väzby, v ktorej je doteraz. Obvineným je lekár z Ústrednej vojenskej nemocnice. Ako prvá o tom informovala Televízia JOJ. „Vedenie nemocnice to vníma ako osobné zlyhanie lekára, čo je nám, samozrejme, veľmi ľúto, keďže ide o špičkového chirurga,“ potvrdila hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Polícia prípad naďalej vyšetruje a žiada o pomoc svedkov nehody. Vodiči, ktorí sa v čase medzi 17.00 a 17.20 pohybovali na ceste I/18 medzi Žilinou a Krpeľanmi a majú k dispozícii kamerový záznam jazdy tmavomodrej Škody Suberb na trase Žilina – Matin – Ružomberok alebo majú akékoľvek informácie k nehode, majú ihneď kontaktovať políciu. Na čísle 158 alebo prostredníctvom správy na oficiálnej facebookovej stránke Polícia Slovenskej republiky.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.