Šofér osobného auta, ktoré skončilo pod kamiónom, podľahol zraneniam

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj
Dnešná tragická nehoda si vyžiadala aj zranenie spolujazdkyne, ktorú leteckí záchranári previezli do nemocnice.

V pondelok 13. novembra v poobedných hodinách došlo na ceste prvej triedy č. 18 pri obci Černová k tragickej dopravnej nehode.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne Zuzane Šefčíkovej vodič motorového vozidla značky Nissan X- Trail z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s nákladným motorovým vozidlom.

,,Pri dopravnej nehode 64-ročný vodič osobného motorového vozidla utrpel zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol,” konštatovala hovorkyňa s tým, že 49-ročný vodič nákladného motorového vozidla bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Zasahoval vrtuľník

K dopravnej nehode vyslali aj leteckých záchranárov, ktorí si po pristátí v blízkosti nehody prevzali do svojej starostlivosti zranenú 60-ročnú spolujazdkyňu.

,,Nárazom utrpela vážne poranenia viacerých častí tela s poruchou vedomia,” informovali leteckí záchranári, ktorí jej na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie, zabezpečili základné životné funkcie a po preložení na palubu bola s tzv. polytraumou v umelom spánku letecky prevezená do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku.

Policajti cestu na nevyhnutne potrebný čas uzavreli.

,,Ďalšie okolnosti ako aj presné príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” dodala Šefčíková.

AKTUÁLNE: Pri Černovej došlo k vážnej dopravnej nehode, cesta je neprejazdná

Zdroj: TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.