Chytili druhý dych. Ružomberskí futbalisti zvíťazili po skvelom obrate

Ružomberčania neprehrali už v štvrtom stretnutí v rade. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v nedeľu 10. decembra stretnutie 17. kola Niké ligy.

Duel MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica sa mal pôvodne odohrať v sobotu 9. decembra o 15:00 h, no napokon bol preložený na nedeľu 10. decembra o 15:00 h. Dôvodom tohto kroku bol neregulárny stav ružomberského trávnika, ktorý bol v niektorých častiach podmočený.

Od úvodu stretnutia boli na ťažkom teréne aktívnejší Banskobystričania, ktorí postupom času čoraz viac stupňovali svoj tlak. Odmenou im za to bol gól z 34. minúty, keď sa presadil Marek Hlinka, ktorý nedal ružomberskému brankárovi žiadnu šancu – 0:1. Vzápätí mohla Dukla navýšiť svoje skóre, lenže pokus Martina Rymarenka tesne minul domácu bránu. Po prvom polčase vyhrávali hráči spod Urpína 1:0.

Fantastický ťah trénera

Ružomberský tréner Ondřej Smetana reagoval na nepriaznivý vývoj dvojnásobným striedaním počas polčasovej prestávky. Ako sa o pár minút ukázalo, tak mal šťastnú ruku. V 48. minúte Liptáci vyrovnali stav, keď sa po centri striedajúceho Adama Tučného presadil ďalší novic na ihrisku Martin Boďa1:1. V 57. minúte mohol skórovať aj Adam Tučný, no tesne minul bránu. V 63. minúte boli hostia blízko ku gólu, lenže proti bol pozorný Tomáš Frühwald.

V 73. minúte vypukla pod Čebraťom obrovská radosť, keď sa po peknej prihrávke Samuela Lavrinčíka dostal do veľmi dobrej pozície Martin Chrien, ktorý nekompromisnou strelou poslal svoj tím do vedenia – 2:1. V 82. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačke David Depetris, avšak domácich opätovne podržal výborným zákrokom ich brankár.

Ružomberčania strelili oba góly po zmene strán. Foto: Rudolf Maškurica

Kúzelník medzi troma žrďami

Dukla v závere poriadne vystupňovala svoj tlak, no vytúženého vyrovnávajúceho gólu sa napokon nedočkala, keďže opätovne na brankárovej čiare čaroval Tomáš Frühwald. Ružomberok napokon porazil Banskú Bystricu 2:1 a v lige neprehral už v štvrtom zápase v rade.

Liptáci sa vďaka piatej výhre v sezóne posunuli na 8. miesto tabuľky, keď na siedmy Trenčín majú päťbodové manko. Rovnaký počet bodov strácajú aj na šiestu Banskú Bystricu. Najbližší duel odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 16. decembra o 15:00 h v Košiciach. Týmto súbojom zároveň ukončia jesennú časť súťaže.

Hlasy trénerov

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Celý prvý polčas sme nehrali dobre. V porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi nám chýbal predovšetkým pohyb a organizácia defenzívy. V osobných súbojoch sme boli ďaleko od hráčov a z takejto situácie sme dostali gól. Potom sme prežili druhú veľkú šancu súpera. V druhej polovici sme museli priniesť na ihrisko viac ofenzívnych hráčov. Myslím si, že to sa nám trochu podarilo. Pomohli sme si štandardnou situáciou a napokon sme výsledok otočili. Potom nás to stálo strašne veľa síl v defenzíve, museli sme si to odpracovať, vďaka dobrej hre súpera. Ten nás dostával pod tlak a vytváral si množstvo príležitostí. Mali sme sa s tým lepšie vysporiadať.“

Mário Auxt, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „Svojim chlapcom nemôžem absolútne nič vyčítať. So zápasom sa vysporiadali chlapsky. Stretnutie ovplyvnilo to, že sme v prvom polčase nevyužili naše šance. Keby mužstvo získalo vyššie vedenie, duel by bol možno iný. V druhom polčase domáci dali dva góly a potom si to ustrážili. My sme však aj v tejto časti stretnutia mali veľa situácii v domácej šestnástke, no už nič nám nepadlo a odchádzame bez bodu.“

Niké liga – 17. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)

Góly: 48. Boďa, 73. Chrien – 34. Hlinka. Žlté karty: Úradník, Múdry, Chrien – Uhrinčať, Záhumenský, Godál. Červená karta: 90. Tomko (ružomberský asistent). Rozhodovali: Dzivjak – Ferenc, Kmec. Diváci: 465.

MFK Ružomberok: Frühwald – Úradník (46. Tučný), Malý, Maslo, Gabriel, Selecký (46. Boďa) – Hladík (33. Šefčík), Zsigmund, Lavrinčík, Múdry (90+3. Kotula) – Chrien.

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber – Pišoja, Richtárech (85. Acosta), Hlinka, Záhumenský – Považanec (73. Depetris) – Polievka, Rymarenko.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:0

MFK Zemplín Michalovce – MFK Skalica 1:1

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Košice 1:1

FC DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 0:0

Tabuľka Niké ligy po 17. kole (zdroj: nikeliga.sk)