Prvá vonkajšia výhra. Ružomberok zvíťazil na Zemplíne

Liptáci zaznamenali druhú výhru po sebe. Foto: Róbert Andrejov
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 17. februára stretnutie 20. kola Niké ligy.

Liptáci si v úvodnej 5-minútovke vytvorili dve dobré príležitosti, no ani jednu z ich nedokázali pretaviť na gól. Následne sa na Zemplíne nič vážnejšie neudialo až do 45. minúty, keď bol v domácej šestnástke faulovaný ružomberský útočník Jan Hladík. Loptu si na biely bod postavil Martin Boďa, ktorý nekompromisnou strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia – 0:1.

Ružomberčania ihneď po zmene strán mohli navýšiť svoj náskok, lenže s pokusom Samuela Lavrinčíka si poradil pozorný domáci brankár. V 77. minúte si Michalovčania vypracovali najväčšiu možnosť v zápase, avšak hlavičkové zakončenie Niarchosa výborným zákrokom zneškodnil ružomberský brankár Tomáš Frühwald.

Zverenci Ondřeja Smetanu napokon triumfovali na Zemplíne najtesnejším rozdielom (1:0) a pripísali si druhú výhru v jarnej časti súťaže. Oranžoví vďaka tomu zároveň zaznamenali prvý úspech na hosťujúcom trávniku v prebiehajúcej sezóne.

Najbližší duel odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 24. februára o 15:00 h v Zlatých Moravciach.

Niké liga – 20. kolo:

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 45.+1 Boďa (z 11 m). Žlté karty: Danko, Veremieiev, Bahi, Acosta, Issa – Chrien, Mojžiš, Lavrinčík. Rozhodovali: Kišš – Roszbeck, Halíček. Diváci: 849.

MFK Zemplín Michalovce: Frelih – Šimko, Dzotsenidze, Volanakis, Veremieiev (46. Bahi), Acosta (75. Issa), Karasiuk (70. Žofčák), Shimamura, Jánošík (62. Niarchos), Danko (62. Ramos), Marcin.

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš, Luterán, Lavrinčík, Zsigmund, Selecký, Hladík (73. Gerec), Boďa (64. Chobot), Chrien (82. Múdry).

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:1

FC Košice – FK Železiarne Podbrezová 0:0

MFK Skalica – MŠK Žilina 1:1

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1

FC Spartak Trnava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2