Cieľom futbalistov je prvá šestka. Po prehre so Zlatými Moravcami bude boj o ňu ešte ťažký

Ružomberskí futbalisti prehrali v 20. kole Fortuna ligy so Zlatými Moravcami-Vráblami 3:1. Z dvoch jarných kôl tak majú len jeden bod za remízu so Slovanom. Liptákov čakajú ešte dva zápasy v základnej časti.

Tréner Ján Haspra zložil svojim zverencov poklonu po predvedenom výkone s bratislavským Slovanom. „Musím chlapcom zložiť kompliment, pretože v zápase s obrovským favoritom podali výborný výkon najmä po taktickej stránke, ale všetko to bolo v poriadku aj po stránke morálky a prístupu,“ chválil Liptákov Haspra.

Lodivod Ružomberčanov očakával, že predvedený výkon motivuje hráčov aj do ďalších zápasov. „Dúfam, že nás tento zápas správnym spôsobom motivuje na ďalší, ktorý odohráme v Zlatých Moravciach,“ povedal Haspra.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Ružomberčania však v zápase so Zlatými Moravcami-Vráblami nedokázali uspieť. Otvoriť skóre zápasu mohol už v 12. minúte Ján Maslo, keďže mal výhodu pokutového kopu. Z jedenásť metrového bodu ale neprekonal brankára Chovana. Maslo loptu poslal nad hornú žrď.

Po pol hodine hry sa presadil za domácich Menich a dve minúty na to navýšil skóre už na 2:0 Zlatomoravčan Kovaľ.

Ružomberku sa podarilo znížiť stav zápasu zásluhou Petra Ďungela, no netrvalo to dlho a druhý gól Martina Kovaľa opäť poslal Zlaté Moravce do dvojgólového vedenia.

Tréner Zlatých Moraviec Ľuboš Benkovský očakával ťažký zápas na náročnom teréne, čo sa podľa jeho slov aj potvrdilo. „Prvým kľúčovým momentom zápasu bol nepremenený pokutový kop hostí, druhým náš bleskový gól na 3:1. Bol to veľmi dôležitý zápas, určitá spokojnosť tam je, ale ešte nás čakajú dva zápasy. Toto víťazstvo je zlomový krok, ale v prvej šestke ešte nie sme,” povedal Benkovský.

Haspra: Vedeli sme o čo hráme

„Vedeli sme o čo hráme. Úvodných 25 minút bolo z našej strany výborných, ale zahodili sme pokutový kop. Následne sme dostali dva lacné góly. Po zmene strán sme dali kontaktný gól, ale vzápätí sme inkasovali. Domáci vyhrali zaslúžene, pretože oni svoje šance na rozdiel od nás premenili. Vo zvyšných dvoch zápasoch musíme naplno bodovať, keď chceme hrať v hornej šestke,” povedal po zápase tréner Ružomberka Ján Haspra.

Tabuľka Fortuna ligy po neúplnom 20. kole. Zdroj – Fortunaliga.sk

Ružomberok síce po prehre neklesol zo šiestej priečky, ale mužstvá ako Sereď a Trenčín sa bodovo dotiahli na rozdiel jedného bodu. Sereď má dokonca zápas k dobru, čo znamená, že Ružomberku by nemuseli stačiť v posledných dvoch zápasoch základnej časti ani obe výhry.

V 21. kole bude Ružomberok hostiť Senicu a potom v 22. kole budú Liptáci cestovať do Žiliny, aby odohrali zápas krajského derby proti domácemu klubu MŠK. Potom sa tabuľka Fortuna ligy rozdelí na skupinu o titul, kde bude hrať prvých šesť tímov a na skupinu o udržanie, kde si medzi sebou zahrajú mužstvá zo siedmej až dvanástej pozície.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:1 MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Hrnčár (90.+1 Haspra), Grozdanovski, Duga, Kovaľ (88. Kyziridis) – Ďubek (76. Pintér) – Balaj

MFK Ružomberok: Krajčirík – Mrva, Maslo, Mojžiš – Kojnok (46. Ďungel), Múdry (61. Gerec), Zsigmund, Madleňák – Kostadinov, Brenkus (72. Kubík) – Regáli (84. Boďa)

Góly: 30. Menich, 32. a 73. Kovaľ – 72. Ďungel

Žlté karty: 39. Čögley – 21. Kostadinov, 44. Kojnok

Rozhodovali: Gemzický – Borsányi, Vitko

Titulná fotografia – archívny záber. Foto – Rudo Maškurica