Článok RK Magazínu v nominácii na Novinársku cenu 2021

Diplom za nomináciu na Novinársku cenu 2021 bývalej šéfredaktorke RK Magazínu Anne Zábojníkovej odovzdal vo štvrtok 23. júna Miroslav Parobek, riaditeľ vydavateľstva R PRESS.

Novinárska cena 2021 predstavila nominácie ešte v apríli tohto roku a 19. mája sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien. Svoje zastúpenie mal aj náš RK Magazín. Rozhovor Anny Zábojníkovej a Nikoly Marhefkovej Na to, aby ostal v Ružomberku súd, chýba jeden sudca, ktorý bol uverejnený v mesačníku RK Magazín č. 03/2021 aj na webe rkmagazin.sk, bol medzi nominovanými v kategórii Cena za regionálnu žurnalistiku.

Článok RK Magazínu v nominácii na Novinársku cenu 2021

V prierezovej kategórii odborná porota Nadácie otvorenej spoločnosti (v zložení: Veronika Cilingová, Magdaléna Rothová, Stanka Luppová, Ľuboš Greguš) vybrala aj ďalšiu autorku z regiónu Liptov. Nominovali článok Liptovská Mara kráča podľa aktivistov cestou Demänovskej doliny Ľubice Stančíkovej z týždenníka MY Liptovské noviny.

Víťazom tejto kategórie sa stali: Lenka Haníková, Radoslav Marek z denníka Korzár za  sériu článkov o ceste ťažkých kovov do Ružína – Smolník sedí na environmentálnej záťaži. Do potoka tečú kyslé vody.

Diplom za nomináciu na Novinársku cenu 2021 bývalej šéfredaktorke RK Magazínu Anne Zábojníkovej odovzdal vo štvrtok 23. júna Miroslav Parobek, riaditeľ vydavateľstva R PRESS. Zároveň jej zablahoželal k oceneniu, ktoré získala spolu s bývalou redaktorkou Nikolou Marhefkovou.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.