Ďalší útek z Diagnostického centra

Ilustračná fotografia. Zdroj: pexels.com
Mestskí policajti v Ružomberku majú za sebou rušné týždne plné prípadov. Riešili údajne ukradnutý bicykel, bitky, krádež, ale aj útek dievčaťa z Diagnostického centra počas prechádzky.

Operačný príslušník Mestskej polície (MsP) v Ružomberku prijal v sobotu 17. septembra telefonické oznámenie, ktoré podal vychovávateľ z Diagnostického centra v Ružomberku. ,,Vychovávateľ uviedol, že bol so zverencami na vychádzke na Kalvárii a utieklo mu jedno dievča,“ priblížil Roman Jankovič z MsP.

 Dodal, že hliadka podľa popisu dievča našla a kontaktovala vychovávateľa. Po dohode policajti dievča odviedli naspäť do Diagnostického centra, kde ho odovzdali zodpovedným pracovníkom.

Mestskí policajti naháňali deti, ktoré ušli z Diagnostického centra

Myslel si, že mu ukradli bicykel

V piatok 16. septembra sa na útvar MsP v Ružomberku dostavil 56-ročný muž z okresu Ružomberok, ktorý uviedol, že mu niekto v noci ukradol bicykel. Ten si údajne v noci zamkol pred budovou železničnej stanice a odišiel na vlak.

 ,,Priestor monitoruje kamerový systém, a tak mestskí policajti zistili, že neskôr v noci prišiel ku bicyklu neznámy muž, ktorý ho odniesol za roh budovy stanice. Bicykel si totiž majiteľ nezamkol o stojan, ale zamkol len koleso,“ uviedol Jankovič.

Operačný príslušník vyslal na stanicu hliadku, ktorá zistila, že bicykel je stále opretý za rohom budovy. Majiteľ si bicykel odomkol a odišiel domov.

V ten deň riešili mestskí policajti ešte jeden prípad s bicyklom. Tentokrát si pani uzamkla svoj bicykel nielen o stojan, ale zamkla aj bicykel vedľa. Majiteľka takto zamknutého bicykla kontaktovala MsP, ktorá na základe kamerového systému spoznala druhú pani. Tá sa za nedorozumenie ospravedlnila a bicykel, ktorý jej nepatril, odomkla.

 Mladí pili na verejnosti

Obsluha kamerového systému si večer v piatok 16. septembra všimla na Ulici Panská mladú ženu, ktorá požívala alkohol na verejnosti. ,,Vyslaná hliadka zistila, že išlo o 18-ročné dievča z okresu Lučenec. Za požívanie alkoholu na verejnosti jej hliadka uložila blokovú pokutu,“ priblížil Jankovič.

O hodinu neskôr si mestskí policajti vďaka kamerovému systému všimli skupinku mladých ľudí, ktorí požívali alkohol na Ulici M. Madačova. Išlo o jedno dievča a troch mladých mužov z okresu Ružomberok vo veku od 18 do 20 rokov. Za nerešpektovanie všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholu na verejnosti im policajti uložili blokové pokuty.

 Policajti videli bitku na kamerách

V sobotu 17. septembra, tri a pol hodiny po polnoci, vyslali hliadku MsP na Ulicu A. Bernoláka  ku bitke, ktorú si všimol príslušník obsluhujúci kamerový systém. ,,Na monitoroch videl konflikt medzi mladými mužmi. Hliadka po príchode upokojila situáciu a vyzvala účastníkov konfliktu na predloženie dokladov totožnosti,“ priblížili z MsP.

Policajti zistili, že konflikt vznikol po tom, ako 22-ročný mladík slovne napadol dve dievčatá. Na ich obranu prišli dvaja 20-roční muži, ktorých konflikt zaznamenali kamery. Na miesto sa v tom čase dostavila aj hliadka štátnej polície, ktorá si na mieste vec prevzala.

Mestskí a štátni policajti si pomáhali pri ďalšej bitke

V sobotu 24. septembra, necelé dve hodiny po polnoci, kontrolovali mestskí policajti okolie nočných podnikov. Keď prechádzali Ulicou M. Madačova, videli prichádzať dve hliadky štátnej polície, ktoré išli preveriť oznámenie o fyzickom napadnutí k nočnému podniku na uvedenej ulici.

Hliadky Mestskej polície sa tak pripojili k hliadkam obvodného oddelenia. Pretože sa na mieste nachádzalo množstvo ľudí, hliadky štátnej polície kontaktovali oznamovateľa.

Počas objasňovania skutku sa pred vchodom klubu strhla ďalšia bitka, ktorej účastníkmi boli dvaja mladí muži z okresu Liptovský Mikuláš. ,,Hliadky sa snažili bijúcich mužov oddeliť, pričom 21-ročný mladík napádal prítomných aj napriek výzvam, aby od takéhoto konania upustil,“ priblížil Jankovič z MsP.

Mladík na výzvy polície nereagoval, preto sa jeden člen hliadky pokúsil zabrániť bitke a mladíka odtiahnuť. Ten na to zareagoval útokom na hliadku Mestskej polície. ,,Vzhľadom na skutočnosť, že vec pre podozrenie zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa rieši štátna polícia, Mestská polícia sa k veci nebude bližšie vyjadrovať,“ doplnil Jankovič.

Podozrivého a agresívneho mladíka predviedli na obvodné oddelenie použitím donucovacích prostriedkov.

Žena ukradla kozmetiku

V utorok 20. septembra preverovali mestskí policajti krádež v nákupnom centre na Bystrickej ceste. ,,Hliadka na mieste zistila, že podozrivou z krádeže je 57-ročná žena z Ružomberka, ktorá kradla kozmetiku,“ uviedla MsP.

Keďže išlo o priestupok proti majetku, mestskí policajti podozrivú prelustrovali v evidencii priestupkov, aby zistili, či žena nemá za obdobný skutok záznam. Takýto záznam v evidencii nebol, preto priestupok vyriešili na mieste v blokovom konaní.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.