Deti zaplavili Čutkovskú dolinu

Stovky detí prišli v sobotu do Čutkovskej doliny na dve podujatia venované Dňu detí a Dňu otcov.

Opäť plné parkoviská i preplnená príjazdová cesta do Čutkova, kde sa za státie na chodníku viacerým vodičom ušiel aj „pozdrav“ od mestskej polície. Neklamný znak, že v Čutkove sa opäť raz niečo dialo.

Rozdali všetko, čo mali

Otcovia a deti. Foto – Andrea Dobošová

„Ešte nikdy v histórii tohto v poradí už 7. ročníka podujatia ´Otcovia a Deti´ sa nám nepodarilo rozdať úplne celý pripravený súťažný materiál. Doslova do úplne poslednej medaily či odmeny,“ hodnotí podujatie Andrea Dobošová z Materského centra Nevedko, ktoré je hlavným organizátorom podujatia.

Keď nebolo už kam, nálepky zbierali deti aj na seba. Foto – Andrea Dobošová, MC Nevedko.

V sobotu pripravili deväť zábavno-súťažných stanovíšť o ktoré sa postarali spoluorganizátori z Vojenského útvaru 1115 Ružomberok, MFK Ružomberok, MHK Ružomberok, Mestské lesy, Karol Olejník z Aikido Dojo klubu, Free Riders Motorkári, Obrovo, OZ Ružomberčan a s technickým zabezpečením aktivít pomohla aj Koliba u Dobrého Pastiera.

„Šanca bola potrénovať všetky zmysly vrátane schopnosti rovnováhy a orientácie, poznávalo sa a hádalo, triafalo, kopalo, podliezalo, skladalo i hľadalo, skákalo, kotrmelcovalo, tvorilo a vyrábalo, kreslilo, obdivovalo a skúšalo zbrane, nepriestrelné vesty, obušky, helmy, štíty, granáty či samopaly, húkalo, trúbilo i sirénovalo a neposlednom rade i vozilo na nádherných motorkárskych tátošoch s riadnym rachotom ale i super pohojdalo na krátkej okružnej jazde na poctivom a veľmi pracovitom vojenskom gazíku,“ opísala jednou dlhou vetou všetky aktivity Dobošová.

Na podujatí Otcovia a deti zaregistrovali organizátori viac ako 200 detí a okolo 120 rodín.

Cesta rozprávkovým lesom

Rozprávková cesta lesom. Foto – Peter Kravčák

Bolo to ako v naozajstnej rozprávke. Deti sprevádzané svojimi rodičmi sa pri prechádzke sobotným predpoludním v Čutkove stretli s princom, Jankom Hraškom, princeznou Arabelou, indiánom, lúpežníkom, Červenou Čiapočkou i vodníkom Čľupkom. Organizátori z Centra voľného času (CVČ) Elán pripravili na rozprávkovej prechádzke dokopy desať stanovíšť.

Rozprávková cesta lesom. Foto – Peter Kravčák

„Na každom museli deťúrence splniť predpísanú úlohu, za čo dostali do kartičky pečiatku a malú sladkú odmenu. Tak napríklad lúpežník im nakázal preliezť čo najrýchlejšie tunelom, u Janka Hraška oddeľovali hrášok od fazule, rozkaz vodníka znel chytiť rybičku z bazéna naplnenou vodou z priľahlej priehrady. Atmosférou rozprávkového lesa sa nadýchlo okolo dvesto nadšených malých účastníkov,“ opísal aktivity 2. ročníka podujatia riaditeľ CVČ Elán Pavol Svrček.

Autorkou projektu Rozprávková cesta lesom je Tatiana Juhásová z CVČ Elán. Pri realizácii zábavného dopoludnia pomáhali žiaci a pedagógovia Školy úžitkového výtvarníctva, ružomberskí skauti, členovia Mestského študentského parlamentu a zábavný areál pre deti Obrovo.

Titulná fotografia – Jedno zo stanovíšť podujatia Otcovia a deti. Zdroj – Andrea Dobošová, MC Nevedko.

 

Hokejová zastávka na podujatí Otcovia a deti. Foto – Andrea Dobošová.

 

Stanovisko polície na podujatí Otcovia a deti. Foto – Andrea Dobošová.

 

Stanovište Mestských lesov Ružomberok na podujatí Otcovia a deti. Foto – Andrea Dobošová.

 

Vojaci si pripravili ukážku skladania zbraní, ale najmä chlapcov dostali do vytŕženia jazdov na vojenskom aute, s ktorým prekonávali Čutkovský potok. Foto – Andrea Dobošová

 

Veľký úspech mali aj motorkári. Foto – Andrea Dobošová.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.