Dezorientovaný muž behal po centre mesta v pyžame

Ilustračná fotografia. Zdroj: canva.com

Bitka pred nočným podnikom, zlodeji, ľudia bez domova hľadajúci si príbytok v cudzích pivniciach aj smutné príbehy ľudí, ktorí prehrávajú boj s alkoholom. Bohužiaľ, mestská polícia sa s takýmito prípadmi stretáva pravidelne.

V pondelok 6. marca v skorých ranných hodinách prijal operačný príslušník Mestskej polície (MsP) v Ružomberku oznámenie, že po centre mesta sa prechádza starší pán v pyžame.

,,Hliadka na ulici našla pána oblečeného v pyžame, ktorý bol zjavne dezorientovaný. Hliadke nevedel odpovedať, čo robí vonku a až po dlhšej chvíli sa podarilo zistiť jeho meno,“ priblížil Roman Jankovič z MsP.

Starší pán si nevedel spomenúť na adresu bydliska, nevedel ani ukázať, kde býva. Medzitým policajti zistili jeho adresu v evidencii. Pán býval kúsok od miesta, kde sa nachádzal, hliadka ho preto odviedla domov.

Mestskí policajti zároveň telefonicky kontaktovali príbuzných. ,,Od susedov sa policajti dozvedeli, že manželka staršieho pána, ktorá sa o neho stará, je hospitalizovaná. Príbuzní sa o pána postarajú,“ dodal k prípadu R. Jankovič.

Zaútočili na ňu štyria psy

V piatok 3. marca na základe telefonického oznámenia vyslali hliadku mestskej polície do Hrboltovej, kde oznamovateľke behal po záhrade cudzí veľký pes. ,,Hliadka na mieste psa odchytila, no ten nemal čip. Ani v okolí nikto nevedel, komu pes patrí a preto ho hliadka previezla do útulku v Bielom Potoku,“ informovali z polície.

O hodinu neskôr zase kontaktovala mestskú políciu pani, ktorá prechádzala miestnou časťou Pod skalami. Tu z jedného objektu spoza plota na ňu zaútočili štyri strážne psy. ,,V plote boli veľké diery a pani v obave, aby psy niekoho nepohrýzli, vec oznámila. Hliadka ihneď kontaktovala majiteľa objektu, ten prisľúbil okamžitú nápravu,“ zdôraznili policajti.

V pondelok 6. marca sa v centre mesta pohybovali dva psy plemena Sibírsky husky. Hliadke sa psov podarilo odchytiť na Žilinskej ceste a podľa čipov kontaktovať majiteľa. Ten si ich na mestskej polícii prevzal, no za voľný pohyb psov na verejnosti mu policajti uložili blokovú pokutu.

Mladík chcel ukradnúť „ťapku“ vodky

V piatok 3. marca večer na tiesňovú linku mestskej polície oznámili, že v obchodnom centre na Bystrickej ceste chytili zlodeja. ,,Hliadka zistila, že podozrivým je 18-ročný mladík z Ružomberka. Ten si v priestoroch predajne vložil do ruksaka kozmetické výrobky a „ťapku“ vodky,“ priblížili z mestskej polície.

Keď sa pokúšal odísť z predajne bez zaplatenia, zastavil ho pracovník súkromnej bezpečnostnej služby a privolal mestskú políciu. Mladík by krádežou spôsobil škodu takmer 34 eur.

Pri lustrácii osoby však policajti zistili, že mladík sa obdobného skutku už dopustil, a to v období kratšom ako 12 mesiacov, preto už nešlo o podozrenie zo spáchania priestupku, ale z trestného činu krádeže. Hliadka podozrivého zadržala a následne ho odovzdala štátnej polícii.

O deň neskôr došlo opäť ku krádeži tovaru v tom istom nákupnom centre. A opäť išlo o krádež kozmetiky, ktorej sa dopustila 58-ročná žena z Ružomberka. ,,Pani však v evidencii priestupkov záznam za krádež nemala a preto jej na mieste za priestupok proti majetku uložili blokovú pokutu,“ dodali z polície.

Muži sa pobili pred nočným podnikom

V nedeľu 5. marca tri hodiny po polnoci spozorovala hliadka mestskej polície bitku pred nočným podnikom v centre mesta. Do incidentu sa zapojili traja muži, ďalší sa bitke prizerali.

,,Hliadka išla okamžite na miesto, traja muži už zápasili na zemi. Hliadka bitkárov od seba odtrhla, ukončila konflikt a obnovila verejný poriadok,“ ozrejmil R. Jankovič s tým, že policajti následne zistili totožnosť zápasiacich mužov. Išlo o dvoch mužov vo veku 26 a 30 rokov z okresu Námestovo, tretím bol 41-ročný muž z Bratislavy.

Keďže sa pri bitke jeden z mužov zranil a na mieste sa v čase konfliktu nachádzalo viacero osôb, mestská polícia privolala hliadku štátnej polície pre podozrenie z trestného činu výtržníctva.

Ľudia prehrávajú boj s alkoholom

V sobotu 4. marca na základe telefonického oznámenia hliadka kontrolovala muža, ktorý ležal na Ulici Mostová. Hoci ešte neboli ani dve hodiny popoludní, muž bol podľa polície zjavne pod vplyvom alkoholu. ,,Hliadka 31-ročného Ružomberčana prebrala, po zistení, že nie je zranený a nepotrebuje ďalšiu pomoc muž odišiel domov,“ ubezpečili z polície.

Pod vplyvom alkoholu bol aj 39-ročný muž z Liptovského Mikuláša, ktorý v piatok 3. marca večer v jednom podniku v centre mesta obťažoval hostí a takisto obsluhu podniku. Hliadka v záujme obnovenia verejného poriadku muža vyzvala, aby podnik opustil.

V sobotu 4. marca hodinu pred polnocou na základe oznámenia našla hliadka ležať na zemi 62-ročného muža v mestskej časti Polík. Aj tento muž prehral boj s alkoholom a sám by sa nedokázal bezpečne dostať domov, preto ho policajti odprevadili.

Žiaľ, alkohol sa nevyhýba ani nežnejšiemu pohlaviu. Vo štvrtok 9. marca predpoludním si na autobusovej zastávke ustlala 44-ročná Ružomberčanka. ,,Hliadka zistila, že nemá zdravotné problémy, je pod vplyvom alkoholu a čaká na autobus,“ priblížili mestskí policajti s tým, že keď išla hliadka skontrolovať zastávku neskôr, žena tam už nebola.

Vo štvrtok 9. marca sa na mestskú políciu obrátila obsluha pohostinstva na sídlisku Roveň s podobným problémom. ,,Tentokrát hostí obťažovala 24-ročná opitá žena, ktorú hliadka z podniku vykázala a odovzdala priateľovi. Ten mladú ženu odviezol taxíkom domov,“ informovali z polície.

Ustlali si v pivnici bytového domu

V nedeľu 5. marca v ranných hodinách obyvatelia bytovky na Nábreží M. R. Štefánika kontaktovali mestskú políciu. V pivničných priestoroch sa nachádzal bezdomovec. ,,Hliadka muža vyzvala, aby bytovku opustil a pred odchodom upratal neporiadok, ktorý tam narobil,“ priblížili incident R. Jankovič.

V utorok 7. marca niekoľko minút pred polnocou našli bezdomovkyňu v spoločných priestoroch aj obyvatelia Ulice Madačova. Išlo o 49-ročnú ženu, ktorú policajti z bytovky vykázali.

Podobná situácia sa opakovala vo štvrtok 9. marca na Nábreží M. R. Štefánika. Tentokrát obyvatelia bytovky našli v pivnici spať muža a ženu. Aj títo po upozornení z bytovky odišli.

Muž vyhodil komunálny odpad do cudzieho kontajnera

V pondelok 6. marca na Ulici Bystrická cesta zastavilo vozidlo a do kontajnera pred bytovkou vodič vyložil komunálny odpad. Toto si všimli obyvatelia bytovky, ktorým kontajner patrí. Vec oznámili na mestskú políciu aj s evidenčným číslom vozidla.

,,Mestskí policajti zistili vodiča, ktorý si prišiel z kontajnera odpad zobrať. Za priestupok proti verejnému poriadku 45-ročnému obyvateľovi obce v okrese Ružomberok policajti uložili blokovú pokutu,“ informoval Jankovič.

V sobotu 4. marca kontrolovala hliadka mestskej polície parkovisko v rekreačnej oblasti Hrabovo. Tu si všimla na jednom vozidle otvorené okno. Podľa evidenčného čísla policajti zistili majiteľa, ktorého následne kontaktovali. Ten si vozidlo zabezpečil.

V stredu 8. marca pár minút po polnoci hliadku mestskej polície na základe telefonického oznámenia vyslali na Bystrickú cestu. V jednom z bytov dochádzalo k porušovaniu nočného kľudu, pričom policajti zistili, že susedov rušil 32-ročný muž, ktorému za priestupok proti verejnému poriadku uložili blokovú pokutu.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.