Divadelné štúdio RosArt s treťou premiérou v sezóne

Novým predstavením jedinej stálej divadelnej scény v Ružomberku je komédia CandyCrush.sk. Určená je dospelému publiku, ale vo svojich programoch nezabúdajú ani na rodiny s deťmi či štvornohých miláčikov.

V sobotu 25. februára sa milovníci divadla môžu tešiť na v poradí 3. premiéru sezóny na jedinej stálej ružomberskej divadelnej scéne – v Divadelnom štúdiu RosArt, ktoré je zároveň jediným „dogfriedly“ (priateľský k psíkom – pozn. red.) divadlom na Slovensku.

Irónia a humor v hlavnej úlohe

„Od 18. hodiny bude patriť divadelný priestor na Podhore 18 (oproti Mestskej knižnici) štvorici tridsiatnikov, ktorí sa práve nasťahovali do novostavby bytovky a nechajú nás nahliadnuť do svojich životov. V komédii CandyCrush.sk prežijeme s Nezábudkou, Lunou, Lečom a Hlavom jeden absurdný víkend, aby sme spoločne s nimi cez humor, sebairóniu a nadhľad hľadali aj odpoveď na otázku – čo je to domov?“ uviedla režisérka a zakladateľka divadla Marianna Stančoková.

Doplnila, že hra je aj o hľadaní vlastnej identity, samote, osamelosti, (ne)dobrovoľnej izolácii a prirodzenej túžbe po ľudskom kontakte. Témy sa tvorcom hry zdali nadčasovo príťažlivé, čo bolo aj dôvodom, prečo siahli po hre slovenského autorského tandemu Zuza Ferenczová – Anton Medowits. „Aj napriek tomu, že tieto témy sú tlmočené jazykom mladej generácie, problematika, ktorej sa hra venuje, je aktuálna pre každú generáciu. S pocitom osamelosti môže žiť aj senior, tínedžer, aj solitér, ale aj človek vo vzťahu,“ dodala Stančoková.

Predstavia sa divadelné stálice

V 12. celovečernej inscenácii divadla sa predstavia stálice RosArt – Tatiana Ševčíková, ktorá predstavuje dravú a úspešnú zamestnankyňu korporátu a Tomáš Bačkor ako učiteľ filozofie. Kvarteto dopĺňajú “opustená kvetinka” Nikola Húsková, ktorú môžu diváci vidieť aj v inscenácii Znovuzjednotenie Kóreí a “stratená existencia”, úplný nováčik RosArt hereckého ansámblu, Štefan Kašák. Za návrhmi kostýmov stojí Marianna Marešová, o dramaturgiu a technické zabezpečenie sa postaral Július Stančok.

„Napriek tomu, že všetky miesta v premiérovom hľadisku sú už obsadené, návštevníci sa môžu tešiť na niektorú z repríz – napríklad v nedeľu 19. marca o 18:00 h. Predstavenie je v rámci projektu #RosArt4dogs a je prístupné aj štvornohým miláčikom našich divákov. Informácie k účasti so psíkom sú uverejnené na webe divadla,“ doplnila režisérka, dramaturgička a manažérka divadla v jednej osobe.

Hrajú deťom i dospelým

Prezradila tiež, že hoci je nová inscenácia určená mladému a dospelému publiku od 15 rokov, každú 3. nedeľu v mesiaci o 16:00 hod. je pripravená aj produkcia pre deti. V marci sa uskutočnia dve detské divadelné nedele určené celým rodinám: 12. marca Zasnežené rozprávky – interaktívny program pre deti spojený s projekciou a 26. marca bude u nás v Ružomberku hosťovať Divadlo TUŠ z Bratislavy s rozprávkou Mačky letia do Kanady.

„Pre dospelých máme pripravenú aj reprízu inscenácie Znovuzjednotenie Kóreí, ktorá ponúka nevšedný divácky zážitok, pretože okrem hlbokých tém prináša aj originálne scénografické riešenie. Predstavenie začína na ulici pred divadlom a diváci potom putujú spoločne priestormi celého divadla. Po každej stránke ojedinelé predstavenie uvedieme v sobotu 1. apríla o 19:00. Odporúčame rezervovať si miesta čo najskôr, lebo predstavenie je kapacitne obmedzené a už teraz je mnoho miest obsadených,” informovala o najbližšom programe Stančoková.

Fotogaléria

Foto: archív RosArt

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.