Do budovy mestského úradu sa vlámal muž

Ilustračná fotografia. Zdroj: ruzomberok.sk
Mestskí policajti sa opäť stretli s prípadmi, ktoré vyvolávajú znepokojenie. Najskôr spacifikovali agresívneho muža, ktorý napadol policajtov, neskôr chytali muža, ktorý sa vlámal do budovy mestského úradu a v jednej zo stredných škôl riešili opitého študenta.

V utorok 4. októbra prijal operačný príslušník Mestskej polície (MsP) v Ružomberku telefonické oznámenie, že na Ulici Mostová v bytovom dome niekto spí na chodbe.

,,Hliadka na mieste našla a stotožnila 30-ročného muža z Ružomberka. Ten uviedol, že išiel na vlak a pred odchodom si chcel vo vchode len pospať. Hliadka preto muža vyviedla z vchodu a poučila ho, že čakať na vlak môže v čakárni,“ uviedol Roman Jankovič z MsP.

Najskôr si pospal na chodbe, neskôr sa vlámal do budovy mestského úradu

O necelú hodinu operačný príslušník MsP vyslal hliadku preveriť poplach, ktorý signalizoval pult centrálnej ochrany. Malo ísť o narušenie budovy Mestského úradu v Ružomberku, ktorá je ale pripojená na pult centrálnej ochrany – nielen kancelárie, ale aj chodby.

,,Na kamerách monitorujúcich vnútorné priestory úradu bolo vidieť, ako átriom prechádza neznámy muž. Vyslaná hliadka našla zo zadnej strany budovy vylomené dvere. Zabezpečila preto objekt a privolala na pomoc aj štátnu políciu,“ informoval Jankovič.

Operačný príslušník MsP medzitým prezeral záznamy, kde si všimol podozrivého, ktorý po tom, ako ho zachytili senzory a spustil sa zvukový alarm z úradu utiekol. Zo záznamov kamier v okolí úradu bolo vidieť pohyb páchateľa, no ten sa stratil na miestach, kde kamery nie sú.

,,Neskôr si hliadka prišla prezrieť záznamy a zistila, že podozrivým je 30-ročný muž, ktorého predtým riešili na Ulici Mostová,“ spresnil Jankovič. Na základe tohto popisu sa hliadke obvodného oddelenia podarilo muža zadržať. Keďže ide o podozrenie zo spáchania trestného činu, vecou sa ďalej zaoberá štátna polícia.

Študent prišiel do školy opitý

Vo štvrtok 6. októbra vyslali hliadku MsP na jednu zo stredných škôl na základe telefonického oznámenia.

,,Vedenie školy v oznámení uviedlo, že v jednej triede majú dvoch žiakov, ktorí javia známky požitia alkoholu. Hliadka na mieste zistila, že ide o dvoch 17-ročných žiakov, chlapca a dievča. Oboch podrobili orientačnej dychovej skúške. Dievča malo negatívny výsledok, chlapec mal však v dychu 0,85 promile,“ uviedli mestskí policajti.

Hliadka taktiež zistila, že chlapec mal piť alkohol cestou do školy. Porušením zákazu požívania alkoholických nápojov mladistvou osobou sa ďalej zaoberá poverený príslušník MsP, ktorý v zmysle zákona vec oznámi príslušným orgánom. Za požívanie alkoholu na verejnosti policajti mladíkovi uložili blokovú pokutu a vyrozumeli jeho zákonného zástupcu.

Agresívny muž zaútočil na policajtov

V nedeľu 2. októbra mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, že v podniku na Námestí Andreja Hlinku sa nachádza muž, ktorý vulgárne nadáva hosťom. Tí mali obavu, že niekoho napadne.

Po príchode hliadka zistila totožnosť muža, ktorý mal obťažovať ostatných zákazníkov. ,,Išlo o 40-ročného muža z okresu Ružomberok, ktorý sa ešte aj v prítomnosti hliadky vyhrážal jednému zákazníkovi. V záujme obnovenia verejného poriadku muža vyzvali, aby podnik opustil. Na výzvy nereagoval, nereagoval ani na výstrahu, že bude vyvedený za použitia donucovacích prostriedkov,“ priblížil incident Jankovič.

Policajti za použitia hmatov muža vyviedli a upozornili ho, aby sa do podniku nevracal. Následne na to muž zaútočil na mestských policajtov, preto museli voči nemu použiť donucovacie prostriedky. Podozrivého muža zadržali a v zmysle zákona odovzdali na obvodnom oddelení pre podozrenie zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa.

Starší pán na vozíčku spadol, keď chcel ísť na toaletu

V nedeľu 2. októbra niekoľko minút pred druhou hodinou v noci sa na Mestskú políciu (MsP) v Ružomberku obrátil obyvateľ Ulice I. Houdeka.

,,V oznámení uviedol, že zo susedného bytu počuje krik o pomoc. Suseda mali pred časom priviesť z nemocnice na vozíčku, no na zvonenie nikto neotvára,“ priblížil R. Jankovič z MsP telefonát od oznamovateľa.

Po zabúchaní na dvere mestským policajtom otvorila manželka. Policajti zistili, že starší pán potreboval ísť na toaletu, spadol a manželia si nevedeli sami pomôcť. Hliadka starším manželom pomohla, aby sa po vykonaní potreby pán bezpečne dostal do postele.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.