Do júna by mala začať rekonštrukcia ulice Za dráhou

Rekonštrukciu chodníka pre vyššie finančné náklady rozdelili na etapy. Rozbitý úsek popri soche Partizánskej matky tento rok zatiaľ neopravia.

V najbližších týždňoch by mala začať dlhodobo plánovaná rekonštrukcia chodníka Za dráhou. V projekte je spracovaný úsek od materskej školy až po potraviny pri soche Partizánskej matky. Rekonštrukcia tiež zahŕňa spojovací chodník popred bytovku Bystrická cesta 196.

Radnica začiatkom mája spustila verejné obstarávanie zhotoviteľa. Tento rok sa však rekonštrukcia neuskutoční v celom rozsahu. Pre vyššie finančné náklady ju rozdelili na etapy.

Časť v zámkovej dlažbe

Celkové náklady predbežne vyčíslili na 250-tisíc eur, informoval na svojom profile poslanec za Roveň Juraj Burgan (KDH). V mestskom rozpočte je na akciu po dodatočnom navýšení vyčlenených 170-tisíc eur.

Pokryť majú tento rok dve etapy. A to časť popri „Čínskom múre“ od materskej školy po bránu základnej školy a spomínaný spojovací chodník.

Projektová dokumentácia ešte prešla úpravou, zapracovali sa v nej viaceré pripomienky. Jednou z najvýraznejších je zmena prevedenia. Chodník bol pôvodne projektovaný celý v asfalte, po požiadavke časti obyvateľov sa však rozhodlo, že dve časti budú rekonštruované vo forme zámkovej dlažby. Čo sa aj odrazilo na cene.

Najviac rozbitú časť chcú aspoň zaplátať  

V asfalte je plánovaná iba tretia časť chodníka popri soche Partizánskej matky a potravinách. Na túto etapu tento rok zatiaľ peniaze nie sú.

Práve tento úsek je z celého chodníka pravdepodobne najviac „poznačený“, a to aj prejazdmi nákladných áut. Juraj Burgan avizoval, že poslanci za Roveň budú iniciovať realizáciu aspoň provizórneho riešenia.

„Pokúsime sa spolu s ostatnými poslancami za obvod ešte tento rok presadiť aspoň dočasné zaplátanie najhoršej časti asfaltu pri Partizánskej matke a v časti, kde boli pri škole vyrúbané veľké topole, kým sa dostane na rad tretia etapa rekonštrukcie,“ uviedol vo svojom príspevku poslanec Burgan.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.