Do kostola už len počas víkendu. Verejné bohoslužby na Liptove cez týždeň zrušili

Spišský diecézny biskup Štefan Sečka na žiadosť Ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva a krízového štábu zrušil verejné slávenie bohoslužieb na Orave a Liptove. Sobotné a nedeľné omše zostávajú s limitom 50 účastníkov. Nové opatrenie platí od pondelka do 1. novembra.

Spišské biskupstvo prosí kňazov aj veriacich, aby toto nariadenie vzali na vedomie a uposlúchli. Kňazi nech svätú omšu v bežný deň slávia súkromne a postarajú sa tak o prisľúbené úmysly, avšak bez účasti veriacich.

,,Dočasné zrieknutie sa denných bohoslužieb je pre nás bolestnou záležitosťou, avšak v zhoršujúcej sa situácii ide o ochranu zdravia a života všetkých. Spišský diecézny biskup povzbudzuje veriacich, aby pozastavenie verejného slávenia neviedlo k ochabnutiu duchovného života: sú to okolnosti, v ktorých sa musíme ešte viac usilovať o život v posväcujúcej milosti, pravidelne sa modliť a vyprosovať od Pána zastavenie šírenia choroby,” informovala Konferencia biskupov Slovenska na svojej stránke.

Titulná fotografia: Omša vo Farskom kostole sv. Ondreja. Foto: Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.