Do programu Erasmus+ sa zapojila aj Základná škola sv. Vincenta. Žiaci navštívili Mallorcu

Základná škola sv. Vincenta sa tento rok prvýkrát zapojila do programu Erasmus+. Skupina študentov sprevádzaných učiteľkami Martinou Domiterovou a Máriou Drobňákovou (sestra Dagmar) navštívili Mallorcu, kde sa stretli so žiakmi z Fínska, Slovinska a Španielska.

“Keďže sme boli vybratí do tohto projektu prvýkrát, nevedeli sme úplne presne, čo môžeme od neho očakávať. Od septembra sme začali pracovať na rôznych skupinových aktivitách, nástenkách, filme o škole, s ktorými nám pomáhali aj samotní žiaci,” uviedla sestra Dagmar.

“Po príchode na letisko Palma de Mallorca si nás vyzdvihli naše nové ,náhradné´ rodiny, s ktorými sme trávili celý týždeň. Zažili sme tradičnú španielsku kuchyňu, navštívili sme školu, školské múzeum, kostol i záhradu, ale absolvovali sme aj exkurzie do prístavného mesta Porto Cristo, športového centra Rafaela Nadala, továrne na výrobu šperkov a, samozrejme, pozreli sme si aj hlavné mesto Palma de Mallorca,” dodala sestra Dagmar, podľa ktorej zahraničný pobyt pomohol študentom zdokonaliť sa v používaní anglického jazyka.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.