Do Ružomberka dorazila zbraň proti Covidu (fotogaléria)

Vojenská nemocnica v Ružomberku začala s očkovaním proti ochoreniu Covid-19. Riaditeľ nemocnice a ďalší zamestnanci dostali prvú dávku americko-nemeckej vakcíny Pfizer-BioNTech.

V jednej miestnosti sa zaregistrovali, v ďalšej vyplnili tlačivá, v tretej ich už čakala zdravotná sestra, ktorá držiac v ruke jednorázovú sterilnú ihlu, vytiahla z ampulky dostatočné množstvo vakcíny a vpichla ju do ľavého alebo pravého ramena. Potom ešte zaočkovaných ľudí z nemocnice čakalo 15-minútové pozorovanie vo štvrtej miestnosti, aby sa sledoval ich zdravotný stav.

Vakcíny, ktoré prišli do Ružomberka, patria najmä zdravotníkom. Podľa riaditeľa nemocnice Vladimíra Lengvarského bude úlohou nemocnice očkovať aj príslušníkov ozbrojených síl či polície. Pozrite si fotografie z prvého dňa očkovania v Ružomberku.

Autorom fotografií je redaktor Juraj Brezáni.

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.