Do tretice všetko dobré. Ružomberok zdolal predposledný ViOn

Ružomberskí futbalisti zaznamenali tretiu výhru v sezóne. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v piatok 6. októbra v rámci 10. kola Niké ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce 2:0. Liptáci naplno bodovali po troch zápasoch v rade.

Ružomberčania, ktorí boli v súboji jednoznačným favoritom, narozdiel od predchádzajúceho duelu s Michalovcami (0:0) splnili papierové predpoklady a predposledné mužstvo ligy zdolali. „Tomkovci“ nastúpili v priebehu 10 dní na tretie domáce vystúpenie v sérii a prvýkrát si odniesli všetky body.

Oranžoví vstúpili do zápasu aktívnejšie, pričom už v 7. minúte bol blízko ku gólu Martin Chrien, avšak jeho hlavičke chýbalo pár centimetrov. Z ďalšej akcie domácich už ale zapršalo, keď Adam Tučný s prispením jedného z hosťujúcich hráčov otvoril skóre stretnutia – 1:0.

„Ruža“ mala zápas pod kontrolou

Na konci úvodnej štvrťhodiny dali o sebe prvýkrát vedieť aj Zlatomoravčania, no s pokusom Miroslava Gona si poradil Ivan Krajčírik. O niekoľko minút skúšal šťastie Šimon Gabriel, lenže domáce vedenie nenavýšil.

V 29. minúte si ViOn vypracoval najväčšiu šancu v prvom polčase, avšak hlavičkové zakončenie Filipa Balaja minulo domácu bránu. V závere úvodnej 45-minútovky si Liptáci vypracovali dve dobré možnosti na zvýšenie skóre, no ani v jednom prípade nepochodili. Po prvej časti hry vyhrávala „Ruža“ najtesnejším rozdielom.

Úžasný začiatok druhého dejstva

„Tomkovci“ mali perfektný vstup do druhého polčasu, keď už v 48. minúte skóroval Samuel Lavrinčík 2:0. V 56. minúte pridali oranžoví tretí gól, ten ale po rozhodnutí VAR, kvôli tesnému ofsajdu Štefana Gereca, napokon neplatil.

V ďalších minútach bola hra pomerne rozkúskovaná, bez vážnejšej šance na oboch stranách. Domáci si strážili svoj dvojgólový náskok a až na záver súboja nepustili hostí do veľkej príležitosti.

Až na záver bol súper jalový

Zlatomoravčania si najväčšiu šancu na skórovanie vytvorili v 86. minúte, avšak hlavička Filipa Balaja skončila len za žrdi ružomberskej brány. V nadstavenom čase mohol prikrášliť vedenie oranžových striedajúci Martin Boďa, no nebol úspešný.

MFK Ružomberok napokon zdolal FC ViOn Zlaté Moravce 2:0. Liptáci si pripísali v aktuálnom ročníku prvú výhru o viac ako gól.

Hlasy trénerov

Peter Tomko, tréner MFK Ružomberok: „Vstup do zápasu nám vyšiel, boli sme aktívni a dali sme gól. Do prestávky sa súper okrem jednej hlavičky nedostal do ničoho. My sme mali dve-tri čisté šance, z ktorých treba dávať góly. Už po prvom polčase mohlo byť naše vedenie vyššie. Výborne sme otvorili aj druhú polovicu. Potom padol ešte tretí gól, ktorý nebol uznaný. V závere sme si to však mali viac postrážiť a byť aktívnejší smerom hore, lebo sme mohli za to pykať.“

Vladimír Cifranič, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: „Opäť sme mali katastrofálne vstupy do oboch polčasov. Prvé dejstvo bolo z našej strany slabé, nervózne, bolo tam veľa nepresností. Mali sme akurát jednu hlavičku po štandardnej situácii, ale do šancí sme sa nedostávali. V druhom polčase sme začali hrať až po inkasovanom góle. To je málo na to, aby sme mohli uspieť. Dostávame nezmyselné góly a my, naopak, góly nedávame, čo je náš najväčší problém. Náš výkon nebol taký ako v predchádzajúcich zápasoch. Možno tridsať minút v druhom polčase to nejako vyzeralo, ale to je málo na to, aby sme uspeli.“

Na rade je asociačný termín

Ružomberčania po tretej výhre v sezóne ostali na 8. mieste tabuľky, so ziskom 13 bodov. ViOn sa nachádza na predposlednej priečke s chudobnými dvomi bodmi.

Súboj so Zlatými Moravcami bol pre ružomberských futbalistov posledným pred reprezentačnou prestávkou. Po jej uplynutí odohrajú najbližší duel v sobotu 21. októbraPodbrezovej.

Niké liga – 10. kolo:

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)

Góly: 9. Tučný, 48. Lavrinčík. Žlté karty: Hladík, Lavrinčík – Čerepkai, Duga, Tumma. Rozhodovali: Smolák – Štofik, Vass. Diváci: 868.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Luterán, Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík, Chrien (90. Domonkos), Zsigmund (81. Múdry) – Tučný (72. Hladík), Gerec (90. Boďa), Chobot (72. Šefčík).

FC ViOn Zlaté Moravce: Knobloch – Suľa, Moško, Tumma (67. Majdan), Čonka (58. Sluka) – Duga (58. Weir), Mondek, Čerepkai (58. Ďubek), Nsumoh (81. J. Švec), Gono – Balaj.