Do Trnavy príde minimálne 1300 ružomberských priaznivcov

Futbalový klub registruje približne 1300 fanúšikov, vrátane VIP hostí, ktorí prídu v utorok povzbudzovať do Trnavy na finále pohára medzi MFK a Slovanom. 

Špeciálny vlak s 12 vagónmi odchádza o 13:00 zo stanice v Ružomberku.

Vlak bude zostavený z dvanástich vagónov, z toho jedenásť bude pre našich fanúšikov a jeden pre políciu, ktorá sa bude starať o bezpečnosť,” povedal Ružomberskému magazínu Milan Bezák ml. z MFK Ružomberok.

Vlakom pôjde približne 1100 fanúšikov. Ďalších zhruba dvesto pôjde autobusmi resp. autami. Vysielame dva autobusy, kde budú napríklad niektorí poslanci mestského zastupiteľstva, ale aj ľudia z Mondi SCP. Mnohí priaznivci prídu aj autami. Spolu evidujeme okolo 1300 ľudí, pre ktorých klub vybavoval lístky,” spresnil Bezák.

MFK Ružomberok rovnako, ako pred dvanástimi rokmi, keď hrala Ruža úspešné finále pohára, zaplatil priaznivcom dopravu aj lístky na zápas. Museli splniť jedinú podmienky – včas sa registrovať prostredníctvom klubu. Na zápas cestovali rovnako vlakom.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=fPHu4jzintw&w=1280&h=720]

 

Finále Slovenského pohára medzi Ružomberkom a Slovanom Bratislava sa začína v utorok o 17:25 na štadióne City Aréna v Trnave. Pískať bude trojica: hlavný Patrik Hrčka a asistenti Dušan Hrčka s Gabrielom Ádámom.

Tretí raz vo finále

Futbalisti MFK Ružomberok sú vo finále tretí raz. V roku 2001 prehrali s vtedajším ligovým majstrom Interom Bratislava 0:1. Práve na jeho štadióne, v Bratislave na Pasienkoch v roku 2006, zdolali pri svojej druhej finálovej účasti Trnavu (0:0, 4:3 na pokutové kopy). Teraz budú hrať pre zmenu na štadióne Trnavy a súperom im bude najúspešnejších tím Slovenského pohára. Slovan Bratislava hral vo finále od roku 1970 doposiaľ dvadsaťkrát. Z toho štrnásťkrát vyhral.

Z posledných desiatich ročníkov chýbal Slovan vo finále len tri razy. Aktuálny obhajca pohára vlani zdolal vo finále Skalicu 3:0.

Víťaz získa okrem putovného pohára aj istotu miestenky v Európskej lige UEFA a taktiež prémiu 50-tisíc eur. Porazený tím si odnesie 20-tisíc.

Cesta Ružomberka do finále:

  1. kolo – voľno
  2. kolo – FK Veľká Lomnica – MFK Ružomberok 0:10, Góly: Lačný 3, Kostadinov a Kunca 2, M. Almaský, Sapara, Haskić,
  3.  kolo – FK 05 Levoča – MFK Ružomberok 1:9, Góly: Kostadinov a Kunca 3, Kružliak, Ferenčík, Gál Andrézly
  4.  kolo – TJ Družstevník Belá-Dulice – MFK Ružomberok 0:7, Góly: Daniel 3, Takáč 2, Haskić, Kružliak
  5.  kolo – MFK Skalica – MFK Ružomberok 0:1, Gól: Qose

štvrťfinále – FK Poprad – MFK Ružomberok 0:2 Góly: Hric, vl., P. Maslo

semifinále – MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:1, Góly: Pikk, Daniel

odveta – MŠK Žilina – MFK Ružomberok 0:0

Titulná fotografia: Fanúšikovia MFK Ružomberok z fanklubu Concordia 1906 počas domáceho zápasu. Autor – Rudolf Maškurica.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.