Odčiniť debakel z Trenčína

Ružomberok čaká prvý pohárový duel v tejto sezóne. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v stredu 23. augusta o 17:00 h stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu proti ŠK Dynamo Diviaky.

Zverenci Petra Tomka mali v úvodnom kole národného pohára ako účastník najvyššej futbalovej súťaže voľno.

Liptáci zažívajú nevydarený úvod do novej sezóny Niké ligy, keď po štyroch kolách majú na svojom konte iba 4 body. V ostatnom ligovom súboji Ružomberčania absolútne pohoreliTrenčíne, ktorému po veľmi slabom výkone podľahli 1:4. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka rozhodlo svojom triumfe už v prvom polčase, v ktorom za 12 minút štyrikrát skórovalo.

Hanba, blamáž, katastrofa. Ružomberok vybuchol v Trenčíne

Aj Diviaky utŕžili debakel

Futbalisti ŠK Dynamo Diviaky obsadili v uplynulom ročníku 5. ligy (skupiny Sever) 7. miesto. Mužstvo z Turca v 1. kole Slovnaft Cupu porazilo účastníka 6. ligy – TJ Slovan Magura Vavrečka 2:0.

Vstup do nového ročníka piatej najvyššej futbalovej súťaže ale Diviaky absolútne nezvládli, keď v úvodnom vystúpení prehraliŠvošove vysoko 0:6. Ani v druhom stretnutí si súper Ružomberka nenapravil chuť a v domácom prostredí podľahol Závažnej Porube 1:2.

Zvládne „Ruža“ povinnú jazdu?

Výhodu domáceho prostredia bude mať v tomto súboji mužstvo z Turca, pričom 2. kolo sa hrá na jeden zápas. V prípade remízy po riadnom hracom čase budú nasledovať pokutové kopy.

Ak „Tomkovci“ potvrdia papierové predpoklady a v 2. kole uspejú, tak ich tento rok čaká ešte minimálne jedno pohárové stretnutie. V aktuálnom kalendárnom roku sú naplánované ešte zápasy 3. kola (27. september), 4. kola (25. október) a 5. kola (8. november). Štvrťfinálesemifinále a finále sú na programe až v nasledujúcom roku.

V uplynulom ročníku Slovenského pohára ukončili Ružomberčania svoju púť už v osemfinále, keď nestačili na Skalicu, ktorej podľahli 1:2 po pokutových kopoch.