Do ulíc mesta ,,prišiel” opäť majster Ľudovít Fulla. Vyšlo októbrové číslo RK Magazínu

Budú niekedy v Ružomberku premávať električky? Odzvoní mestskému rozhlasu? Prečítate si aj o pôrodnej traume či stretnutí Ružomberčanov s pápežom. O návšteve Františka sme sa rozprávali aj s cirkevným analytikom Imrichom Gazdom.  

Od štvrtka 30. septembra je v predaji októbrové číslo RK Magazínu. Prinášame vám výber článkov, ktoré sa môžete v novom čísle dočítať.

Budú niekedy v Ružomberku premávať električky? 

Vízia a plány sú. Stoja za nimi iniciátori úspešného projektu Korýtko, ktorý má za sebou už štvrtú sezónu. Potenciál v obnove korytnickej železnice vidí aj odborná verejnosť.

Odzvoní mestskému rozhlasu? 

Nahradiť by ho mali sms správy, emaily alebo mobilná aplikácia s upozorneniami.

Ružomberčania a pápež František

Za pápežom dolnoliptáci putovali, prišli aj ako pozvaní hostia v prezidenstkej záhrade. Niektorí komentovali dianie pre celoštátne televízie a podieľali sa na samotnej príprave návštevy. Spolumajiteľ papierní bol prekvapivo aj na osobnej audiencii.

Okrem novorodenca si odniesli aj traumatický zážitok

Priviesť na svet zdravé dieťa je v pôrodnici cieľom všetkých zúčastnených strán. Zabúdať by sa pritom nemalo ani na matku. Mnohé sa domov vrátia poznačené.

Cirkevný analytik: Pápež nezmení našu krajinu za štyri dni. Je to na každom z nás

O prvej návšteve pápeža Františka na Slovensku sme sa rozprávali s cirkevným analytikom Imrichom Gazdom, ktorý pracuje v internetovom denníku Postoj a žije v Ružomberku.

Do ulíc mesta ,,prišiel” opäť majster Ľudovít Fulla

Tretí ročník Fullových dní pritiahol do centra mesta nielen množstvo dolnoliptákov, ale aj známych umelcov. Nechýbali diskusie, módna prehliadka, divadelné predstavenia či koncert Szidi Tobias, Juraja Baču a Barbory Švidraňovej.

V Liskovej pribudlo srdiečko pomoci na zber plastových vrchnákov

Výťažok zo zberu odovzdá obec rodine, ktorá sa ocitla vo finančných problémoch kvôli zdraviu či strate práce.

Ceruzky a výkresy vymenila za Ipad. Dnes ilustruje tretiu knihu

Nerada kreslí krajinky, srdcu blízke sú jej detské kresby. Spolupracuje s vydavateľstvom Matys či s Dunajským pivovarom. Ružomberská ilustrátorka Michaela Šefranková nám ukázala, že kresliť sa dá aj inak, než len na papier.

Architekti: v meste chýba vízia

Ale i nastavenie procesov či strategické dokumenty, ktoré by fungovali ako strážcovia budúceho rozvoja mesta. Väčšie slovo by pri tom mal mať aj dlhodobo podceňovaný Útvar hlavného architekta. Svetlým bodom je aktuálna stavebná uzávera oblasti Hrabovo – Malinô Brdo.

Rozhodca už na piatej paralympiáde

Za jeho športovým úspechom sú desiatky rokov práce a rozhodovania tisícok zápasov. Okrem stolného tenisu pískal aj futbalové zápasy. S úspešným slovenským rozhodcom Mariánom Bystričanom sme sa rozprávali o jeho kariére a živote.

Titulná fotografia: Jaroslav Moravčík.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.