Vyšlo septembrové číslo RK Magazínu

Septembrové číslo RK Magazínu kúpite v ružomberských stánkoch. Foto: Patrícia Kurpašová
September už klope na dvere a s ním aj naše najnovšie číslo. V ňom sa dozviete o tom, či bude ružomberská Kalvária národnou kultúrnou pamiatkou, prečo horel les vo Veľkej Fatre a či zostane detská pohotovosť v Ružomberku. Prinášame vám aj rozhovor s veterinárkou, ktorá ošetrovala levy v Afrike, no navštívili sme aj v zvonársku dielňu v Liptovských Sliačoch.

Od štvrtka 25. augusta je v predaji septembrové číslo RK Magazínu. Prinášame vám výber tém, ktoré v ostatnom čase zarezonovali v okrese Ružomberok.

Bude Kalvária národnou kultúrnou pamiatkou?

Kalváriu v Ružomberku vyhlásili za Národnú kultúrnu pamiatku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Mesto, farnosť a investori s tým nesúhlasia.

Nekonečný príbeh alebo telenovela na pokračovanie

Mimoriadne mestské zastupiteľstvo v Ružomberku sa opäť raz zaoberalo výstavbou bytového domu Plavisko 1.

V Národnom parku Veľká Fatra horel les

Požiar nad obcou Liptovské Revúce sa podarilo uhasiť po troch dňoch neúnavnej práce hasičov. Zničil osem a pol hektárov lesného porastu v najprísnejšom chránenom území.

Voľby v meste Ružomberok zostanú bez zmeny

Mestské zastupiteľstvo v Ružomberku rozhodlo, že ponechá súčasný počet poslancov a volebných obvodov.

Zostane detská pohotovosť v Ružomberku?

Pohotovosť pre deti a dorast v centre dolného Liptova bude zrejme zachovaná. Zainteresovaní teraz rokujú, kto ju bude prevádzkovať od septembra.

Splnila si svoj veľký sen

Veterinárka z Ružomberka ošetrovala levy aj byvoly v africkej divočine. Zažila niekoľko situácií, kedy sa bála o svoj život.

Zvony počuť po celom Slovensku i v zahraničí

V Liptovských Sliačoch je jediná certifikovaná zvonárska dielňa u nás, ktorá ako jedna z troch v Európe opravuje aj prasknuté zvony.

Kroje poznajú až v ďalekej Kanade

Emília Šimčeková získala za šitie ľudových odevov prestížnu značku Produkt Liptova.

V Ludrovej zrekonštruovali kultúrny dom i dom smútku

Kedysi rozdelená obec sa chce rozvíjať, ale nová výstavba je opäť na území inej obce. Nájdete tu jedinečný kostolík aj netradičné múzeum.

Najmodernejšie medicínske pracoviská na Slovensku

Vojenská nemocnica v Ružomberku poskytne pacientom lepšiu starostlivosť vďaka rekonštrukcii aj novým špičkovým zariadeniam.

Hrdelné právo v meste Ružomberok

K základným výsadám väčšiny stredovekých miest v Uhorskom kráľovstve patrila súdna autonómia. Inak to nebolo ani v Ružomberku.

Novou expozíciou sa chcú priblížiť modernému svetu

V Liptovskom múzeu otvorili stálu expozíciu Stredoveké a novoveké dejiny Liptova, ktorá obsahuje inovatívne smart prvky.

Ružomberskí bežci druhí v behu Od Tatier k Dunaju

Občianske združenie Ružomberok v pohybe si vybojovalo na populárnom bežeckom podujatí strieborné medaily.

OZ Ružomberok v pohybe obsadilo v konkurencii 187 tímov druhé miesto. Foto: Od Tatier k Dunaju/Facebook

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.