Dobrovoľníci budú objímať Ružomberčanov

Medzinárodný Deň objatí sa uskutoční na Slovensku už po ôsmykrát. Rozdávať objatia a úsmevy sa chystajú dobrovoľníci vo viac ako 40 mestách. Ružomberok opäť nebude chýbať.

,,Našim poslaním je prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč,“ predstavuje myšlienku podujatia jeho iniciátor Jaroslav Dodok. Medzinárodný Deň objatí, ktorí ľudia poznajú ako Hug Day, sa v Ružomberku uskutoční 26. júna už šiesty raz.

,,Tento rok pripravujeme už 8. ročník Dňa objatí. Na Slovensku ide o najväčšie dobrovoľné podujatie svojho druhu. Ako po minulé roky, opäť za ním stojí tím mladých ľudí a študentov, ktorým nie je jedno, že žijeme uponáhľaný život v neustálom strese,“ vysvetľuje Lukáš Hrošovský, koordinátor Hug Day 2019.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Do podujatia sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spolu viac ako 100-tisíc objatí. „Prečo som sa rozhodol túto tradíciu vytvoriť v Ružomberku? Pretože Hug Day spája ľudí v našom meste, prináša do ulíc pozitívnu energiu, vytvára príjemné spomienky a necháva v nás cennú skúsenosť aj s dobrovoľnou prácou.“ povedal Adam Trepáň, organizátor Dňa objatí v Ružomberku.

Podujatie odštartuje vo všetkých mestách naraz, v stredu 26. júna o desiatej hodine, a inak tomu nebude ani u nás. Dobrovoľníci, ktorí budú v našom meste rozdávať objatia, sa stretnú na Námestí A. Hlinku, odkiaľ sa v menších tímoch vydajú do ulíc, chystajú program aj pre škôlky s prekvapením. Medzi ľuďmi ich zbadáte veľmi rýchlo, keďže v rukách budú držať tabuľky s nápisom „Objatie zdarma“ a všetci budú mať biele tričká.

,,Témou 8. ročníka Hug Day je nekonečnosť. Chceme ľuďom prinášať radosť. Túto radosť chceme priniesť do ulíc a všade, kde objatie chýba. Objatia chceme venovať svojej rodine, blízkym, seniorom, bezdomovcom ale aj ťažko chorým a len tak náhodným ľuďom na uliciach miest na celom svete. Nech objatia sa neprinášajú len raz za rok, ale nech dávanie objatí nikdy nekončí a nech je ich nekonečne veľa,“ vysvetľuje koordinátor podujatia Lukáš Hrošovský.

Ak by ste sa chceli pridať k dobrovoľníkom, prihlásiť sa môžete na tu alebo cez facebookovú udalosť. Po prvýkrát sa do podujatia zapájajú aj firmy, neziskové organizácie či samosprávy. Takýmto spôsobom môžu vďaka Hug Day priniesť objatie ľuďom s ktorými celý rok pracujú. Registrovať sa môžu na webstránke www.hugday.sk.