Dobrovoľníci budú objímať Ružomberčanov

Medzinárodný Deň objatí sa uskutoční na Slovensku už po ôsmykrát. Rozdávať objatia a úsmevy sa chystajú dobrovoľníci vo viac ako 40 mestách. Ružomberok opäť nebude chýbať.

,,Našim poslaním je prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč,“ predstavuje myšlienku podujatia jeho iniciátor Jaroslav Dodok. Medzinárodný Deň objatí, ktorí ľudia poznajú ako Hug Day, sa v Ružomberku uskutoční 26. júna už šiesty raz.

,,Tento rok pripravujeme už 8. ročník Dňa objatí. Na Slovensku ide o najväčšie dobrovoľné podujatie svojho druhu. Ako po minulé roky, opäť za ním stojí tím mladých ľudí a študentov, ktorým nie je jedno, že žijeme uponáhľaný život v neustálom strese,“ vysvetľuje Lukáš Hrošovský, koordinátor Hug Day 2019.

Do podujatia sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spolu viac ako 100-tisíc objatí. „Prečo som sa rozhodol túto tradíciu vytvoriť v Ružomberku? Pretože Hug Day spája ľudí v našom meste, prináša do ulíc pozitívnu energiu, vytvára príjemné spomienky a necháva v nás cennú skúsenosť aj s dobrovoľnou prácou.“ povedal Adam Trepáň, organizátor Dňa objatí v Ružomberku.

Podujatie odštartuje vo všetkých mestách naraz, v stredu 26. júna o desiatej hodine, a inak tomu nebude ani u nás. Dobrovoľníci, ktorí budú v našom meste rozdávať objatia, sa stretnú na Námestí A. Hlinku, odkiaľ sa v menších tímoch vydajú do ulíc, chystajú program aj pre škôlky s prekvapením. Medzi ľuďmi ich zbadáte veľmi rýchlo, keďže v rukách budú držať tabuľky s nápisom „Objatie zdarma“ a všetci budú mať biele tričká.

,,Témou 8. ročníka Hug Day je nekonečnosť. Chceme ľuďom prinášať radosť. Túto radosť chceme priniesť do ulíc a všade, kde objatie chýba. Objatia chceme venovať svojej rodine, blízkym, seniorom, bezdomovcom ale aj ťažko chorým a len tak náhodným ľuďom na uliciach miest na celom svete. Nech objatia sa neprinášajú len raz za rok, ale nech dávanie objatí nikdy nekončí a nech je ich nekonečne veľa,“ vysvetľuje koordinátor podujatia Lukáš Hrošovský.

Ak by ste sa chceli pridať k dobrovoľníkom, prihlásiť sa môžete na tu alebo cez facebookovú udalosť. Po prvýkrát sa do podujatia zapájajú aj firmy, neziskové organizácie či samosprávy. Takýmto spôsobom môžu vďaka Hug Day priniesť objatie ľuďom s ktorými celý rok pracujú. Registrovať sa môžu na webstránke www.hugday.sk.

 

PR článok