Dôležitý zápas vicemajstra

Ružomberských futbalistov čaká náročný súboj v Trnave. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v piatok o 17:30 h stretnutie 20. kola Fortuna ligy proti Spartaku Trnava. Liptáci sa budú snažiť prekvapiť favorita na jeho pôde a nadviazať na víťazstvo z uplynulého kola.

Ružomberčania vstúpili do jarnej časti súťaže úspešne, keď v predošlom kole zdolali na vlastnom štadióne MFK Zemplín Michalovce 1:0 a priblížili sa účasti v skupine o titul.

Ružomberok bojuje o hornú šestku

Liptáci sa po 19-tich zápasoch najvyššej slovenskej súťaže nachádzajú na 5. mieste so ziskom 27 bodov, keď doposiaľ zaknihovali šesť výhier, deväť remíz a štyri prehry. Vicemajster sa však musí mať na pozore, keďže siedma Banská Bystrica na neho stráca iba tri body. Na štvrtú Podbrezovú majú Ružomberčania 3-bodové manko.

Prvý vzájomný duel Ružomberka s Trnavou v aktuálnom ročníku sa skončil výhrou vicemajstra 3:2. Treba však podotknúť, že v tomto stretnutí čaroval brankár „Ruže“ Ivan Krajčírik, ktorý svojimi zákrokmi privádzal trnavských hráčov do zúfalstva.

V uplynulej sezóne odohrali títo súperi štyri stretnutia, pričom až tri z nich sa skončili bezgólovou remízou (0:0). Jediný duel, ktorý priniesol góly, však suverénne ovládla „Ruža“ rozdielom triedy (3:0).

Trnava si zabezpečila účasť v skupine o titul

Futbalisti FC Spartak Trnava figurujú po 19-tich odohraných stretnutiach na 3. mieste, keď doposiaľ zaknihovali 11 výhier, štyri remízy a štyri prehry.

Trnavčania majú už navyše definitívne zaistenú účasť v nadstavbe o titul. Na vedúci Slovan Bratislava strácajú Spartakovci 5 bodov, pričom na druhú Dunajskú Stredu majú iba 2-bodové manko. Pred svojím najbližším súperom majú Trnavčania až 10-bodový náskok.

Bíli andeli vstúpili úspešne do jarnej časti Fortuna ligy, keď uplynulý víkend zdolali Liptovský Mikuláš 2:1 a zaznamenali už tretiu výhru po sebe v najvyššej slovenskej súťaži.

Vicemajstra čaká krajské derby

V súboji s Trnavou nebudú vicemajstrovi zo zdravotných dôvodov k dispozícií traja hráči – Ivan Krajčírik, Matej Kochan a Adam Tučný. Otázny je aj štart Alexandra Mojžiša.

Po stretnutí s Trnavou, ktoré bude naživo vysielať televízia Nova Sport, sa Liptáci najbližšie predstavia v krajskom derby v Žiline (26. 2.). Základnú časť Fortuna ligy ukončia Ružomberčania domácim zápasom proti Dunajskej Strede (4. 3.).

Následne sa tabuľka rozdelí na dve polovice. Prvých šesť mužstiev si zahrá v skupine o titul, zvyšná šestica tímov bude účinkovať v skupine o záchranu. Ich definitívne zloženie bude známe po poslednom kole základnej časti najvyššej slovenskej súťaže.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.